Skúsený novinár sa rozhodol skončiť v Hospodárskych novinách pred niekoľkými dňami a v denníku už nepôsobí. Odišiel ešte v rámci skúšobnej doby trvajúcej do marca.

V ekonomickom denníku zodpovedal obsahovo za sekcie ekonomika, teda domáce spravodajstvo, firmy a financie a analýzy. Redaktorom poskytoval konzultácie, zverejňoval aj vlastné texty.

I. Štulajter odchod z Mafra Slovakia pre Mediálne.sk potvrdil. Čiastočne pomenoval aj dôvody, pričom naznačuje ohraničenú slobodu pri redakčnej práci.

Štulajter končí v HN: Nezávislá žurnalistika si vyžaduje iné nastavenie vzťahov s top manažmentom

„S ohľadom na veľmi dobré vzťahy, ktoré som mal s redaktormi, nebudem popisovať konkrétne udalosti, vedúce k môjmu rozhodnutiu. Poviem len toľko, že nezávislá a kritická žurnalistika v tom dobrom slova zmysle vyžaduje iné nastavenie vzťahov medzi vrcholnými manažérmi vydavateľstva a redakciou. Tak je možné docieliť, aby rôzne politické a ekonomické tlaky zostávali za dverami redakcie a nezmenšovali priestor slobody, ktorý novinár pre svoju prácu potrebuje,“ poznamenal.

Oficiálne do denníka nastupoval v decembri 2014, keď sa stal riaditeľom redakcie.  Šéfredaktorkou novín zostala naďalej Marcela Šimková.

I. Štulajter má s prácou v médiách 20-ročné skúsenosti, v minulosti pôsobil aj v denníku Sme či Rádiu Slobodná Európa. V roku 2013 sa stal šéfom komunikácie politickej strany Sas, vlani ale vo funkcii skončil.

Záujem o neho malo podľa dostupných informácií v minulom roku opätovne aj Sme, angažovali ho ale napokon Hospodárske noviny.