Ruská tlačová agentúra Sputnik v piatok oznámila, že ukončí svoje pôsobenie v Spojenom kráľovstve a svoje služby v anglickom jazyku presunie do Moskvy a Washingtonu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Štátom kontrolovaný mediálny holding Rossija segodňa (Rusko dnes) oznámil, že tento krok je súčasťou plánu reorganizácie medzinárodnej práce s agentúry s cieľom zvýšiť jej efektivitu. Sputnik, ktorý má v Británii redakcie v Londýne a Edinburghu, bude britské spravodajstvo prinášať aj naďalej. Táto tlačová agentúra má okrem toho redakcie i vo Washingtone, Pekingu, Paríži, Berlíne a Káhire.

JB 34 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin počúva šéfa Účtovnej komory Ruska Alexeja 
Kudrina počas ich stretnutia v Kremli v Moskve 23. marca 2021. Ruský prezident Vladimir Putin dostal v utorok večer prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Oznámil to jeho hovorca Dmitrij Peskov bez toho, aby spresnil, ktorou vakcínou bol 68-ročný Putin konkrétne zaočkovaný. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na ruské médiá. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin listens to Alexei Kud
Neprehliadnite

Rusko posilní svoju bezpečnosť, ak Západ rozmiestni posily okolo Ukrajiny

Rossija Segodňa a ani Sputnik na žiadosť o vyjadrenie bezprostredne nereagovali. Vzťahy medzi Londýnom a Moskvou sa dostali do mŕtveho bodu v roku 2018, keď Británia Rusko obvinila z pokusu o vraždu bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripala, pripomína Reuters. Skripala spolu s jeho dcérou sa pokúsili otráviť v anglickom meste Salisbury v marci 2018. Británia minulý rok Rusko takisto obvinila z pokusov zasahovať do britských parlamentných volieb v roku 2019.