Ringier zrušil Nový Čas Ľudia, je neperspektívny

Vydavateľský dom Ringier Slovakia k dnešnému dňu ukončil vydávanie bulvárneho týždenníka Nový Čas Ľudia. Do predaja zároveň distribuoval jeho posledné číslo.

"K ukončeniu vydávania došlo z dôvodov, že tento segment spoločenských nízkocenových magazínov nemá pre nás ďalej potenciál pre ďalší rozvoj. Za dnešných ekonomických podmienok sme teda vyhodnotili daný segment ako neperspektívny z hľadiska inzertného, ako aj v oblasti výnosov z predaja," uviedla v tlačovej správe manažérka pre komunikáciu Ringieru Jana Prístavková.

Šéfredaktor týždenníka Martin Pastierovič zastával od júla rovnakú funkciu aj v domovskom bulvárnom spravodajskom webe Čas.sk. Ringier ho dva mesiace nechal sedieť na oboch stoličkách súčasne. Viac informácií.

Ringier zrušil Nový Čas Ľudia, je neperspektívny

Týždenník Nový Čas Ľudia vychádza od 27. októbra 2005. Prvé číslo vyšlo bezplatne, ako príloha denníka Nový Čas. S predajnou cenou 9,90, neskôr postupne zvýšenou na 14,90 korún, sa pohyboval v segmente lacných titulov. Dve významné zmeny grafického layoutu a úpravy v koncepcii časopis uskutočnil v apríli 2006 a máji 2007.

V audite predaných nákladov ABC SR figuruje Nový Čas Ľudia od júla 2006, kedy dosiahol doposiaľ najvyššiu zaznamenanú predajnosť na úrovni približne 90 212 kusov. Počet predaných výtlačkov sa titulu kontinuálne znižoval, najhoršie bol na tom v máji 2008 s 60 736 predanými kusmi. V aktuálne monitorovanom júli 2008 sa z týždenníka predalo 66 598 exemplárov.

Podobne profilovaný týždenník Star vydavateľstva Star Production predáva okolo 25 tisíc výtlačkov.