Vládne noviny nepovažuje minister hospodárstva Richard Sulík za dobrý nápad. Zatiaľ nevie povedať, či rezort hospodárstva bude do vládnych novín prispievať. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády.

,,Aspoň budú mať na čom ľudia čistiť zemiaky a jablká na jeseň a zimu do čoho baliť," poznamenal Sulík. Tvrdí, že nemusia so všetkým, čo sa deje v koalícii, súhlasiť. ,,Sme tam predsa len jeden zo štyroch partnerov," dodal. Minister životného prostredia Ján Budaj verí, že premiér bude papierovú formu posielať iba predplatiteľom. Myslí si, že v 21. storočí sa núka ako alternatíva elektronická verzia novín.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS) počas 37. rokovania vlády SR v Bratislave 16. septembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Sulík v parlamente vysvetľuje postup pri predaji 49 percent akcií VSE Holding

Zámer vydávať noviny zaradila vláda do svojho programového vyhlásenia. Kabinet sa v ňom zaviazal zabezpečiť pravidelné informovanie občanov prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín do domácností. Obsahovať majú odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev. Financované budú z rozpočtu úradu vlády. Vydávanie novín kritizovali okrem opozície aj viacerí členovia koalície.