Po januárovom teroristickom útoku prichýlil redakciu týždenníka miestny denník Libération. Z jeho priestorov už redaktori Charlie Hebdo odišli a po novom pracujú v budove na juhu Paríža, napísal web austrálskej ABC.
Vedenie satirického týždenníka sa k presunu redakcie nechcelo oficiálne vyjadrovať. Prechodné sídlo mal Charlie Hebdo vyše osem mesiacov, po tom, čo začiatkom roka v jeho redakcii teroristi zavraždili dvanásť ľudí. Bratia Said a Chérif Kouachiovci napokon v Paríži počas troch dní usmrtili až 17 ľudí.
Udalosť strhla pozornosť celého sveta na malý, takmer krachujúci francúzsky týždenník. Jeho prvé číslo po tragickom útoku sa predávalo v miliónovom náklade.
V súčasnosti týždenník predáva okolo 300-tisíc výtlačkov, uvádza ABC.net.au. To je asi desaťnásobne viac ako pred teroristickým útokom.
Časopis prešiel v lete úpravou dizajnu. V najbližšom období príde o niektorých popredných autorov. Odchod ohlásil dávnejšie karikaturista Luz, k rozhodnutiu opustiť týždenník dospel po ňom aj Patrick Pelloux. Obaja ako jeden z dôvodov odchodu uvádzajú traumu z nedávneho útoku v redakcii.
Pseudonym Luz patrí Renaldovi Luzierovi. Ten bol aj autorom portrétu plačúceho Proroka Mohameda, ktorý v rukách držal nápis Je Suis Charlie. Heslo sa stalo symbolom odporu proti teroristickému útoku zo začiatku roka v redakcii periodika a zároveň heslom hlásajúcim slobodu slova.
Plačúci Prorok Mohamed vyšiel na titulke Charlie Hebdo v prvom vydaní, ktoré redakcia vytvorila po útoku.
Časopis sa aj nedávno zviditeľnil ostrými satirickými karikatúrami, ktorými pranieroval postoj Európy k utečencom. Na obrázku použil kresbu mŕtveho sýrskeho dieťaťa Aylana.