Pri izraelskom bombardovaní palestínskeho Pásma Gazy zomrelo 16 palestínskych novinárov. Informovala o tom dnes agentúra AFP, ktorá sa odvoláva na združenie palestínskych novinárov. Americká mimovládna organizácia Výbor na ochranu novinárov (CPJ) dnes uviedla, že má informácie o najmenej 19 mŕtvych, ôsmich zranených a troch nezvestných žurnalistoch.

Od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom, ktorá začala po tom, čo radikálne hnutie 7. októbra zaútočilo na Izrael, bolo v Pásme Gazy zabitých 16 palestínskych novinárov, uviedol dnes palestínsky novinársky zväz. Už 10. októbra agentúra AFP informovala o smrti 11 palestínskych novinárov. Vo svojom vyhlásení združenie so sídlom na okupovanom Západnom brehu Jordánu odhadlo, že ďalšie desiatky boli zranené.

Výbor na ochranu novinárov (CPJ) registruje 19 mŕtvych novinárov: 15 palestínskych, troch izraelských a jedného libanonského. Osem novinárov bolo zranených, traja novinári boli nezvestní alebo zadržaní. CPJ tiež prešetruje početné nepotvrdené správy o ďalších zabitých, nezvestných, zadržaných, zranených alebo ohrozených novinároch a o poškodení kancelárií médií a domov novinárov.

Pri izraelskom bombardovaní Pásma Gazy zomrelo od 7. októbra už 3 785 Palestínčanov, vrátane najmenej 1 524 detí. Po prekvapivom útoku na južný Izrael podľa izraelských úradov zomrelo asi 1 400 ľudí.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Počas štyri a pol hodinovej diskusie, v rámci ktorej Európska komisia každoročne skladá účty zástupcom občanov EÚ, sa poslanci zaoberali i zdravotníctvom, klimatickou zmenou, zahraničnou politikou či kybernetickými hrozbami.
Neprehliadnite

Eurokomisia žiada firmy Meta a TikTok o informácie, čo robia pre boj s dezinformáciami