Najpredávanejší celoštátny denník Nový Čas vydavateľstva Ringier dosiahol podľa októbrových výsledkov Kancelárie pre overovanie nákladov tlače (ABC SR) v predajnosti svoj tohtoročný vrchol. Priemerný počet predaných výtlačkov sa oproti septembru zvýšil o desaťtisíc kusov na 190 641.
Bulvárny denník naposledy prekonal túto hranicu v septembri 2006, kedy sa predajnosť jednorazovo vyšvihla na takmer 214 tisíc kusov, priemerná predajnosť titulu tento rok bola pod 180 tisíc výtlačkami z každého vydania.
Druhému najpredávanejšiemu denníku Pravda vydavateľstva Perex v októbri opäť klesla priemerná predajnosť – oproti septembru o vyše dvetisíc kusov na 61 768 výtlačkov, čo je najmenej od októbra 2002. Denníku sa čísla kontinuálne zhoršujú od júna tohto roka, v máji Pravda údaje nezverejnila.
Denníku Sme vydavateľstva Petit Press sa v desiatom mesiaci mierne zvýšila priemerná predajnosť na 60 288 kusov. Titul sa od väčšieho pádu v júli tohto roka drží na aktuálnej úrovni. Pred rokom sa zo Sme predalo vyše 65 tisíc exemplárov, v októbri 2002 až 2005 o približne desaťtisíc kusov viac. Na úrovni okolo 60-tisíc výtlačkov bolo Sme naposledy v septembri 2002 pred zlúčením s denníkom Práca.
Denník Plus jeden deň Spoločnosti 7 Plus sa po septembrovom výskoku, kedy jeho predajnosť predbehla Pravdu aj Sme, vrátil na bežnú hodnotu 57 007 kusov. Z Hospodárskych novín vydávaných spoločnosťou Ecopress sa v októbri predalo 17 973 exemplárov, z denníka Új szó patriacich Petit Pressu štandardných 24 398 kusov.
Viac informácií, vývoje a prehľady údajov v sekcii Grafy a tabuľky > Priemerný predaný náklad tlače.
Zdroj údajov: ABC SR.