V súvislosti s Technopolom oslovil podnikateľa aj investigatívny reportér Sme A. Valček. Na otázky sa odpovedí nedočkal. Namiesto toho mu prišiel e-mail, kde sa ho M. Kočner pýtal na osobné veci a zdravotný stav. Bolo z neho jasné, že disponuje informáciami z jeho súkromia.

A. Valček podal 1.júna na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie. V utorok ho vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) oboznámil, že začal trestné stíhanie.

„Po vykonanej previerke vyšetrovacieho spisu prokurátorom Krajskej prokuratúry Bratislava bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu vydierania,“ uvádza polícia. Skutok pritom stíha podľa paragrafu, ktorý umožňuje vyšší trest až do šesť rokov odňatia slobody. Podľa uznesenia totiž mohlo dôjsť k jeho spáchaniu „z osobitného motívu“. A. Valček sa chystal písať o Technopole, ktorý mali nepriateľsky ovládnuť ľudia blízki M. Kočnerovi. 

V súvislosti so slovnými atakmi musel M. Kočner polícii vysvetľovať veci už v minulosti. A to nielen kvôli J. Kuciakovi, ale aj advokátovi Romanovi Kvasnicovi. Dvaja svedkovia vypovedali, že sa mal pred nimi vyjadriť, ako mu „nechá prejsť guľku hlavou“. M. Kočner argumentoval, že je to jeho štýl vyjadrovania a advokátovi ublížiť nechcel. Polícia ho vtedy nestíhala. 

V súčasnosti je M. Kočner obvinený za údajné falšovanie zmeniek voči televízii Markíza. Sedí vo vyšetrovacej väzbe. 

Polícia začala stíhanie pre vydieranie Valčeka. Kočnerovi hrozí ďalšie obvinenie

Marian Kočner na pojednávaní o jeho stíhaní vo väzbe Zdroj: SITA