Na žurnalistku Normu Sarabiovú zaútočili dvaja ozbrojení muži na motorke – niekoľkokrát na ňu vystrelili v blízkosti jej bydliska v mexickom štáte Tabasco, uviedol denník Tabasco Hoy.

„Jej smrť nás nesmierne mrzí a súcitíme s jej rodinou,“ napísal na Twitteri šéfredaktor týchto novín Héctor Tapia. N. Sarabiová pôsobila 15 rokov v novinách Tabasco Today a v poslednom období písala i pre viaceré lokálne médiá.

Ide už o šiestu vraždu novinára v Mexiku počas tohto roku. Mexiko predstavuje pre novinárov jednu z najnebezpečnejších krajín na svete. Od roku 2000 zabili v tomto stredoamerickom štáte – zažívajúcom vlnu násilia v súvislosti s obchodovaním s drogami a korupciou v politike – už viac než 100 pracovníkov médií.

Väčšina páchateľov zostala nepotrestaná. Mexiko sa podľa organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) nachádza za Afganistanom a Sýriou na treťom mieste spomedzi všetkých krajín sveta, kde novinárom hrozí najväčšie nebezpečenstvo.

V máji napríklad zavraždili investigatívneho novinára Francisca Romera, ktorý sa zaoberal organizovaným zločinom a politickými kauzami.