Časopis tiež ocenil filipínsku novinárku Mariu Ressovú, kritickú k vedeniu svojho štátu, reportérov agentúry Reuters Ťjo Sou Ua a Wa Loneho väznených v Mjanmarsku a redakciu novín Capital Gazette z amerického Annapolisu vrátane jej piatich členov zabitých pri júnovej streľbe.

Time o nich píše v hlavnom článku nazvanom Strážcovia a vojna o pravdu. Americký časopis distribuovaný po celom svete volí každoročne osobnosť, ktorá najvýraznejšie ovplyvnila svetové dianie v uplynulých 12 mesiacoch od roku 1927.

Osobnosťou roka podľa časopisu Time je Džamál Chášukdží a ďalší novinári

Osobnosťami roka sa podľa časopisu Time stala skupina novinárov Zdroj: Facebook / Time

S výberom je spojené umiestnenie podobizne vybranej osobnosti či osobností na titulnej stránke nasledujúceho vydania časopisu.

V článku si Time pripomenul aj štyroch európskych novinárov, ktorých v roku 2018 zavraždili. Píše aj o Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej. „Dvojicu vo veku 27 rokov zastrelili priamo vo vlastnom dome, v ktorom si plánovali založiť rodinu,“ uvádza.

Minulý rok vyhlásil Time za osobnosti roka ženy, ktoré prelomili mlčanie o sexuálnom obťažovaní v hnutí #MeToo. Na titulnej stránke časopisu boli aj speváčka Taylor Swift, herečka Ashley Juddová či žena, ktorej bolo vidieť iba rameno.