Ohrozenie nezávislosti? Nehrozí, hovorí šéf Perexu Nemček

Predpoklad finančnej stability a ďaľšieho rastu, také obdobie čaká šéf spoločnosti Perex a Avízo Miroslav Nemček (na snímke) po prevzatí dosiaľ neznámou českou spoločnosťou Florena. Pre Mediálne.sk odpovedal na niekoľko otázok po oznámení o zmene majiteľa.

Ohrozenie nezávislosti? Nehrozí, hovorí šéf Perexu Nemček

Stabilita a rast majú podľa Nemčeka vystriedať doterajší "čas neistoty". Mediálne.sk sa ho spýtalo aj na prípadné ohrozenie imidžu nezávislosti po zmene majiteľa, ktorú zastrešila  finančná skupina J&T. "Nie, naopak," odpovedal.

Nemček dodáva, že zatiaľ je predčasné hovoriť o personálnych zmenách, či už vo vedení denníka, alebo v orgánoch spoločností. Hovorca J&T Maroš Sýkora dnes pre Hospodárske noviny povedal, že ľudia z finančnej skupiny sa "môžu podieľať na reorganizácii ekonomiky Perexu, aby sa Pravda dostala do lepšej finančnej kondície".

Nemček tiež potvrdil, že internetová Profesia.sk, ktorú tiež vlastnili britskí A&N, súčasťou transakcie nebola.

Prevzatie najstaršieho slovenského denníka Pravda, inzertného Avíza a súvisiacich titulov pre svojho klienta oznámila včera finančná skupina J&T. Kto je skutočne za spoločnosťou Florena, skupina nechce prezradiť. Hovorca pre Hospodárske noviny uviedol, že ide o obchodné tajomstvo. J&T je personálne previazané na TV Joj. Zákony zakazujú krížové vlastníctvo médií medzi vydavateľmi a vysielateľmi. Skupina preto prizvukovala, že spoločnosti zapojené v transakcii nemajú žiadne prepojenia. Všetky informácií o prevzatí.