Generálna prokuratúra (GP) skúma vyšetrovací spis k trestnej veci obvinenej novinárky J. Mikolášikovej. „Prokurátor trestného odboru si vyžiadal príslušné spisové materiály. Podanie je v štádiu posudzovania a vybavovania,“ uviedla hovorkyňa GP Andrea Predajňová.

Novinárka sa mala dopustiť nebezpečného prenasledovania tým, že posielala esemesky policajtovi z NAKA Zsoltovi Pélimu, ktorý sa nimi cítil ohrozený. Obvinili ju ešte pred rokom.

J. Mikolášiková, ktorá píše o kriminálnych kauzách, tvrdí, že polícia sa cez jej telefón chcela dostať k jej zdrojom. Z. Péli sa vzhľadom na prebiehajúce trestné konania telefonicky vyjadriť nechcel a na otázky zaslané e-mailom neodpovedal.

Sťažnosť na konanie

J. Mikolášiková mala policajtovi poslať napríklad esemesku v znení: „Aj vám podpálim auto, rozbijem hlavu a utopím dieťa.“ Hovorí, že komunikácia je vytrhnutá z kontextu. Z. Péli mal podľa nej riešiť problémy, ktoré mala s nebezpečnými osobami a neurobil tak.

„Pri vyšetrovaní veci, v ktorej mám postavenie obvinenej, opakovane dochádza k porušovania trestných kódexov, ústavy, dohovoru a aj európskych smerníc. Celé konanie je podľa môjho subjektívneho názoru zjavne tendenčné, inkvizičné, šikanózne,“ uvádza J. Mikolášiková v podaní pre GP.

Trestné konanie považuje za účelové, lebo o časti SMS už predtým orgány činné v trestnom konaní rozhodovali. Okresný úrad Bratislava vydal rozhodnutie, že nejde ani o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Podľa novinárky 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa