Korzár stojí bežne 55 centov, 50 centov platia za denník predplatitelia. Vydavateľ nového titulu košice:dnes, skupina Kratky Global, avizuje, že poleurová suma bude fixná bez ohľadu na deň.

Prvé číslo večerníka vyjde 12. septembra zdarma, bude mať 24 strán. Takýto rozsah bude mať denník vždy v piatok, inak o štyri strany menej.

„Denník bude vychádzať v tabloidnom formáte a plnofarebný tak, aby spĺňal všetky kritéria na moderné lokálne noviny európskeho strihu,“ informoval vydavateľ.

Distribúciu zabezpečí sieť Mediaprint Kapa, noviny teda budú dostupné v stánkoch a trafikách v Košiciach. Predaj budú mať na starosti aj kolportéri, ich sieť vydavateľstvo aktuálne buduje. Kolportéri v uliciach rozdajú aj prvé bezplatné číslo.

So začatím vydávania večerníka bude spustený aj web kosicednes.sk, kde by sa malo objaviť aktuálne spravodajstvo. Noviny sú už aktívne aj na Facebooku.

Nový večerník košice:dnes bude lacnejší ako Korzár

„Náš tím je plný očakávaní, ako zareagujú Košičania. Dúfame, že košice:dnes prinesú do nášho mesta celkom nový vietor v podobe moderného večerníka s informáciami, ktoré sú dôležité, zaujímavé a užitočné pre všetkých Košičanov,“ povedal šéfredaktor Dušan Karolyi.

Oficiálnym vydavateľom novín bude spoločnosť Kratky Global: Publishing, nová firma patriaca do skupiny Kratky Global podnikateľa Daniela Krátkeho.

Vydavateľ v tíme denníka potvrdil okrem D. Karolyiho aj Mikuláša Jesenského, ktorý donedávna pracoval pre Petit Press, a Ladislava Kerekeša. Ďalšie mená redaktorov zatiaľ nie sú známe.

„Naším zámerom je postaviť moderný večerník na lokálpatriotickom základe, ktorý bude integrovať, nie rozdeľovať košickú spoločnosť, a prinášať kvalitné aktuálne informácie zo života jeho čitateľov. Práve takýto formát tlačového média má podľa našich analýz v Košiciach potenciál na úspech,“ povedala predsedníčka predstavenstva vydavateľstva Alexandra Mihók-Kvietková.

Korzár vychádzajúci na východe v mutácii pre Košický a Prešovský kraj čiastočne takisto nadväzuje na tradíciu niekdajšieho večerníka Košický večer, ktorý Petit Press v minulosti kúpil.

Vznikol z neho týždenník Košický Korzár večer, ktorý vychádza ako súčasť piatkového Korzára. Denník mal v júni podľa auditu ABC SR priemerný predaj 13 456 výtlačkov, medziročne o 8,1 percenta menej. Plánovaný náklad nového konkurenta košice:dnes nie je známy.