Nový košický večerník vyjde 12. septembra, prvé číslo bude zdarma

Zdroj: kosicednes.sk

Webstránka bude od rovnakého dátumu slúžiť ako regionálny spravodajský portál. Samotné noviny vyjdú v piatok 12. septembra, podľa časového odpočtu na webe popoludní o 13:30.

V piatok vydáva v meste svoj denník Korzár s „večerníkovou“ prílohou aj Petit Press. Súčasťou piatkového Korzára je príloha Košický Korzár večer, ktorá na 20 stranách sumarizuje najdôležitejšie správy týždňa a pripája televízny program.

Oprava: V piatok vydáva svoj večerník aj Petit Press pod názvom Košický večer, v ktorého logu je aj Korzár. Samostatne predávaný titul na 20 stranách sumarizuje najdôležitejšie správy týždňa a pripája televízny program.

Petit Press vydáva Košický Korzár večer od roku 2004, keď vydavateľstvo získalo dovtedy vychádzajúci večerník Košický večer. Ten bol na trhu od roku 1968, v 90. rokoch ho vydával podnikateľ Alexander Rezeš.

Vydavateľ nového titul Košice Dnes, ktorým bude spoločnosť Kratky Global, už skôr vyhlásil, že chystané periodikum nebude vychádzať ráno, ale pôjde o klasický večerník, ktorý má na východe dlhoročnú tradíciu.

Prvé číslo denníka Košice Dnes bude bezplatné, distribuovať ho budú kolportéri. Vydavateľ zatiaľ nešpecifikoval následnú cenu predaja, rozsah či formát novín.

Webstránka periodika pracuje s bielou, modrou a žltou farbou, názov v logu je štylizovaný s dvojbodkou a malými písmenami vrátane začiatočného „K“ (košice:dnes). Takúto podobu bude mať aj v novinách.

Podtitul „nový mestský večerník“ dopĺňa na webe claim „Nečítajte, čo sa stalo včera v Bratislave. Čítajte, čo sa deje v Košiciach dnes“.

Šéfredaktorom nového denníka bude bývalý redaktor Markízy či Trendu Dušan Karolyi, jeho zástupcom podľa denníka Sme, ktorý je takisto v portfóliu Petit Pressu, Mikuláš Jesenský, ktorý dosiaľ pôsobil práve v Sme. V minulosti obaja pracovali aj v Košickom večeri, M. Jesenský bol jeho šéfredaktorom.

V redakcii má podľa vyjadrenia D. Karolyiho pre Sme pôsobiť aj Ladislav Kerekeš, ktorý v Košiciach viedol krajskú organizáciu Slovenského syndikátu novinárov, pracoval aj v agentúre ČTK a do vlaňajška bol košickým spravodajcom Českej televízie. Po organizačných zmenách v ČT prešiel do RTVS.