„O uverejnení akéhokoľvek článku rozhoduje vydavateľ a ten aj zodpovedá za obsah,“ uviedol okresný prokurátor Martin Pacalaj v uznesení, ktoré má Mediálne. sk k dispozícii. Stotožnil sa tak s právnym názorom Mikolášikovej advokáta, že novinára nemožno stíhať za text, za ktorý je podľa Tlačového zákona zodpovedný vydavateľ.
Na J. Mikolášikovú podal sťažnosť vysoký policajný funkcionár Ivan Ševčík. V čase, keď materiál písala, šéfoval Úradu boja proti organizovanej kriminalite (ÚBOK). V súčasnosti riadi na ministerstve vnútra inšpekciu. I. Ševčík sa cítil dotknutý tým, ako redaktorka opísala výpoveď, ktorá verejne zaznela na súde. Jeden z údajných členov podsvetia Jozef Drag vypovedal o svojej údajnej spolupráci s políciou a naznačil, že o nej mohol vedieť aj I. Ševčík.
"Pri vyhodnocovaní obsahu zverejnených informácií nie je nepodstatným ani fakt, že Ivan Ševčík zastával verejnú funkciu riaditeľa ÚBOKU, pričom v tejto súvislosti tiež poukazujem na oveľa širšie hranice prípustnosti kritiky," konštatuje prokurátor M. Pacalaj. Prokurátor tvrdí len to, čo je roky známe z rozsudkov Európskeho súdu pre ľudské práva, že verejne činné osoby musia zniesť väčšiu mieru pozornosti a kritických vyjadrení zo strany médií.
Novinárka podľa prokurátora pravdivo informovala „o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedela na hlavnom pojednávaní počas výsluchu obžalovaného Jozefa Draga a nemala žiadny dôvod preverovať ich eventuálnu dôveryhodnosť.“
Prokurátor vrátil vec späť vyšetrovateľovi, ktorý musí znovu rozhodnúť. Z jeho uznesenia vyplýva, že J. Mikolášiková nespáchala žiadny trestný čin a toto stanovisko je pre policajta záväzné. „Obvinenie som považovala za účelové a vnímala som ho ako snahu ma zastrašiť pri ďalšej novinárskej práci a spôsobiť mi ťažkosti v súkromnom a pracovnom živote,“ reagovala J. Mikolášiková, ktorá v súčasnosti publikuje na svojom blogu.