„Nájdite si, hľadajte, všetko čo nájdete, použite, kľudne sa rýpte v mojom živote, nemám najmenšie obavy, ale ani to nebudem uľahčovať,” vyhlásil Sulík v parlamente pri otázkach na tému ranč.

Týždenník PLUS 7 DNÍ poprepájal údaje z austrálskeho registra obchodných spoločností a katastra nehnuteľností a našiel inzerát, na ktorý Sulík, podľa všetkého reagoval.

Dom s pristávacou dráhou

Ranč sa podľa týždenníka rozprestiera v Západnej Austrálii, 28 kilometrov od mesta Perth. Rozlohu má 20,4 hektára, teda viac ako 200 000 metrov štvorcových.

Uniknuté pasy členov výpravy na EXPO v Dubaji. Našiel sa medzi nimi aj pas Sulíkovej dcéry.
Neprehliadnite

Top technologické udalosti: Únik pasov „Sulíkovej výpravy“ a Česko s ďalším obrovským kšeftom

Dnu sa vchádza po príjazdovej ceste cez elektrickú bránu, okolo sú pastviny pre kone, výbehy pre kone, komplex stajní,  umývarne pre kone, ale aj potok. Na pozemku je tiež umiestnený priestranný dom s piatimi izbami, dvomi kúpeľňami, je tam aj samostatná chatka aj pristávacia dráha pre malé lietadlá.

Patrí mu tretina

Cena za ranč v roku 2019, teda v čase, kedy ho Sulík kúpil, bola podľa inzerátu, ktorý týždenník objavil, 1 milión 250 tisíc dolárov. Sulíkovi však patrí iba tretina, v jeho majetkovom priznaní je uvedený ako podiel vo firme.
 
„Tu je kópia úverovej zmluvy, som si zobral 500 000 úver, založil som dva byty, ktoré tu v Bratislave vlastním a tento úver budem splácať do roku 2038. Vtedy budem mať sedemdesiatku. Tak do sedemdesiatky si trúfam splácať ešte takýto úver,” vyhlásil Sulík v parlamente s tým, že žije čestne. 

Na snímke minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas tlačovej konferencie k aktuálnym otázkam v Bratislave 5. novembra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Vojna v koalícii? OĽaNO žiada od Sulíka nielen ospravedlnenie, ale aj vyvodenie zodpovednosti

Založil byty

Ako ďalej uvádza týždenník, Sulík mal založiť svoje byty na Kýčerského a Štetinovej ulici v Bratislave. Výpis z austrálskeho katastra nehnuteľností ukazuje, že ranč kúpila firma Indigo floats and trailers Pty Ltd, ktorá má troch vlastníkovRicharda Sulíka, Luciu Galovičovú a Davida Williama Dobsona.

Galovičovú spája so Sulíkom okrem ranča aj ďalšia firma, Kentaur Australia Pty Ltd, ktorá prevádzkuje obchod s jazdeckými potrebami. Aj táto spoločnosť má troch vlastníkov, tretinový podiel v nej má aj Darina Galovičová, ktorá by mala byť podľa zistení PLUS 7 DNÍ Luciinou matkou.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) počas hlasovania na 48. schôdzi Národnej rady SR, na ktorej inicioval opozičný Smer-SD odovolanie Richarda Sulíka (SaS) z postu ministra hospodárstva SR v Bratislave 27. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Tajomstvo Sulíkovho ranča dráždi politikov, Fico sa pýtal v Austrálii