Mediálny dom News and Media Holding získal prvenstvo v kategórii Vydavatelia novín v rámci rebríčkov Najväčší v biznise, ktorý vydáva aj tlačené tituly ako denník Plus jeden deň alebo týždenníky Trend či Plus sedem dní. Informuje The Slovak Spectator.

Prvé miesto rebríčka

Kľúčovým hodnotiacim prvkom pri zostavovaní rebríčka boli tržby, ale v iných prípadoch výsledok ovplyvnili  aj ďalšie informácie ako obrat, počet zamestnancov a iné. Vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) na čele s Michalom Teplicom si za rok 2020 pripísalo tržby viac ako 33 miliónov eur, čím sa zaradilo na prvé miesto rebríčka.

Medzi najúspešnejšie tituly NMH patria týždenník Plus sedem dní, ktorý riadi šéfredaktor Ľuboš Kamenistý, s priemerným predaným nákladom viac ako 91-tisíc kusov. Nasleduje denník Plus jeden deň na čele so šefredaktorkou Ivanou Mandákovou a nákladom takmer 33-tisíc kusov. Tretí najúspešnejší je ekonomický týždenník Trend, ktorého priemerný náklad sa vyšplhal na sumu viac ako 7-tisíc predaných kusov.

Päťdesiat kategórií

Do prvej päťky rebríčka Najväčší v biznise v kategórii Vydavatelia novín sa dostali aj ďalšie vydavateľské domy ako Petit Press, vydavateľ  titulok SME, Korzár, MY, Index, Mafra Slovakia, ktorá produkuje Hospodárske noviny, FPD Media s titulom Nový Čas a Our Media, vydavateľ periodika Pravda.

Výročné poradia Najväčší v biznise vydáva The Slovak Spectator v spolupráci s denníkom SME a spoločnosťou Finstat. Publikácia, ktorá vychádza v slovensko-anglickej verzii, nadväzuje na tradíciu Book of Lists vydávanú od roku 1999 a poskytuje prehľad najväčších firiem a inštitúcií na Slovensku v 50 kategóriách.