Predseda vládnej strany a poslanec parlamentu vo videu zaútočil na novinárov s tým, že ich interpretácia výsledkov volieb nie je správna. Keď tvrdia, že jeho strana utŕžila porážku, sú vraj na omyle. Smer podľa jeho slov tieto voľby vyhral.

R. Fico tiež upozorňuje, že Slovensko patrí medzi najslobodnejšie a najdemokratickejšie krajiny sveta. Tak to bolo aj v čase, keď Smer vládol úplne sám a on stál na jeho čele, hovorí vo videu. Tí, čo Slovensku skutočne škodia, sú podľa bývalého premiéra novinári.

„Médiá šmírujú, neoprávnene zasahujú do súkromia ľudí, denne porušujú tlačový zákon, neinformujú alebo dezinformujú, najmä klamú a vymýšľajú si. S jediným cieľom. Kartágo musí padnúť. Smer musí padnúť. Takže priatelia, komedianti z médií, Smer komunálne voľby ako politická strana vyhral a parlamentná opozícia v obciach neexistuje. Opozícia nepredstavuje súčasnej vládnej koalícii žiadnu alternatívu,“ tvrdí R. Fico.

R. Fica vo videu na pár sekúnd prekryjú grafy s počtom zvolených primátorov, starostov a poslancov podľa politických subjektov, ktoré majú poukazovať na správnosť jeho vyjadrení.

Médiá po voľbách upozornili na faktografiu – pred štyrmi rokmi získal Smer-SD samostatne takmer 847 starostov a primátorov, dnes je ich o vyše 250 menej. Smer navyše už nemá ani jedného z primátorov v krajských mestách.

Médiá sa na odporúčanie R. Fica okrem iného nemajú čudovať tomu, že ich už pomaly nikto ani nečíta, nesleduje a ľudia dávajú prednosť alternatívnym médiám.

„Napriek tomu, čo za džihád proti Smeru vediete, vedzte, že ideme opäť vyhrať parlamentné voľby. A nech vás, komediantov medzi novinármi, dobre trafí,“ uvádza na záver videa.

Viacerí novinári sa voči týmto útokom R. Fica ohradili a podľa informácií Mediálne.sk chystajú aj spoločné vyhlásenie.