„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi. Perom ničia za pár drobných. Obyčajní hnusní smradi,“ spieva v úvode novej piesne J. Ráž. Vyše štvorminútový videoklip je príbehom novinárov, ktorí speváka „naháňajú“.

Pieseň Bulvárne krysy a aj samotný videoklip má byť odkazom na nedávne články a zábery, ktoré priniesol ako prvý denník Nový Čas. J. Ráža videli a odfotili s M. Trstenskou.

Narážky na Nový Čas

Elán tiež ukazuje, ako v klipe J. Ráža naháňa paparazzi. Spevák ho udrie do tváre a poškodí mu fotoaparát. Vo videu je následne aj záber na titulnú stranu denník „Nový deň“ s podobnou grafikou, akú má Nový Čas. Kým ten má pod logom podtitul „Nezávislý denník“, vo verzii Elánu je Nový deň „Závislý od bulváru“.

J. Ráž v klipe hovorí svojim kolegom, že je „najvyšší čas na deratizáciu“. Chce sa tak „zbaviť“ novinárov, ktorí riešia jeho súkromie.

Video sa končí scénou, v ktorej novinári kľačia na kolenách, strážia ich muži v kuklách a J. Ráž na nich mieri pištoľou. Nakoniec ich Vašo Patejdl ostrieka detskou vodnou pištoľou.

V závere klipu sa všetci traja členovia Elánu na útoku vodnou pištoľou dobre zabávajú. Ešte pred záverečnými titulkami sa objaví aj stanovisko, ktorým kapela vysvetľuje zámer nového videa.

„Tvorcovia 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa