Marián Leško ku koncu októbra skončil ako poradca prezidentky Zuzany Čaputovej pre vnútornú politiku. Potvrdil to prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Návrat do televízie

„Rozhodol sa odísť do dôchodku. Jeho úlohy sú rozdelené medzi ďalších poradcov a zamestnancov prezidentskej kancelárie," priblížil hovorca.

Jeho ďalšie kroky budú podľa pluska.sk smerovať do televízie Joj, kde sa opäť stane jedným z glosátorov relácie Sedem, z ktorej odišiel v roku 2019. 

Ako pre portál dodal, prezidentka Zuzana Čaputová ho presviedčala, aby zotrval v jej tíme, ale nakoniec sa dohodli o odchode z pozície.

Komentátor pre Trend

,,Kontakt s kolegami som nestratil, stretávali sme sa pri každej vhodnej i nevhodnej príležitosti. Vrátil som sa medzi svojich ľudí a pocity sú až nečakane radostné, čo ma teší," uzavrel pre portál

Leško bol súčasťou tímu prezidentky od jej nástupu do funkcie v roku 2019. V minulosti pôsobil ako politický komentátor aj pre Týždenník Trend a novinár. Pracoval v Nadácii Zastavme korupciu a je autorom viacerých kníh o slovenskej politike.

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie k referendu a aktuálnej epidemickej situácii 10. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Prezidentka Z. Čaputová: Ak v koalícii nie je vôľa vládnuť, tak je to pre krajinu problém