A. Valček spolu s reportérkou TRENDU Zuzanou Petkovou pripravovali text o kauze Technopol, na ktorej podnikateľ podľa najnovších informácií získal pol milióna eur. Pre potreby článku obaja novinári M. Kočnera kontaktovali.

Na otázku Z. Petkovej podnikateľ bez bližšieho vysvetlenia reagoval, že na „otázku vám najlepšie zodpovie Daniel Lipšic“. Bývalý minister spravodlivosti je v súčasnosti advokát a v kauze Technopol zastupuje poškodenú stranu, podával za ňu aj niekoľko trestných oznámení.

Na otázku A. Valčeka podnikateľ spočiatku reagoval stručne a podpísal sa ako „ten, ktorý sa nikdy žiadnemu novinárovi nevyhrážal“, píše denník Sme. Neskôr redakcia denníka dostala ďalší e-mail, v ktorom kládol otázky na súkromie a intímny život reportéra pre „pripravovaný portál o novinároch hlavného prúdu“.

Kočner zastrašoval novinára denníka Sme, zbiera o ňom súkromné údaje

Zdroj: SITA

Viaceré z informácií, na ktoré sa M. Kočner pýtal, sú zdravotného a rodinného charakteru, ku ktorým nie je možné sa dostať z otvorených zdrojov.

„Jeho naznačovaná snaha zbierať zdravotné a rodinné informácie o novinárovi s cieľom ich zverejnenia, je vlastne zastrašovanie. Ide o útok na slobodu tlače,“ vyhlásila šéfredaktorka denníka Sme Beata Balogová.

Na rovnakú kauzu ako A. Valček a Z. Petková sa M. Kočnera vlani v septembri pýtal aj J. Kuciak. V telefonickom rozhovore, v ktorom chcel zavraždený novinár získať Kočnerovo stanovisko, sa mu podnikateľ vyhrážal.

„Začnem sa zaujímať, pán Kuciak, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať a budem aj o vás zverejňovať všetko, čo o vás nájdem,“ informoval J. Kuciak o tom, ako sa mu vyhrážal M. Kočner.