V kategórii Aktualita v samostatných fotografiách zvíťazil Tomáš Benedikovič z Denníka N. Prvé miesto mu patrí za záber Kočner, ktorý zachytáva skrčeného Mariana Kočnera s putami v rukách sediac v policajnom aute. Finalistom bol aj Matej Kalina z vydavateľstva News and Media Holding (pod ktorý patrí aj Mediálne.sk).

Víťaznou sériou sa stala Noc s prezidentkou, ktorej autorom je Jozef Jakubčo z denníka Sme. Zachytáva volebnú noc prezidentky Zuzany Čaputovej.

V kategórii reportáž má prvé miesto András Á. Cséfalvay za sériu Vivien, o dievčati s detským autizmom.

Voľný fotograf Ondrej Čechvala vyhral kategóriu Každodenný život za samostatný záber zo svojej série Ľudia z hôr. Sériu v tejto kategórii ovládol rovnako voľný fotograf Alexander Rehorovský za Správu o stave mojej duše.

Kategória Portrét má v tomto ročníku Slovak Press Photo víťazku Šimonu Müllerovú. Tá je ocenená v časti samostatná fotografia za záber Dievča, 15 rokov, po najlepšom koncerte svojho života. Najlepšou sériou kategórie sa stala Common People od voľnej fotografky Sone Maletz.

Za svoju sériu Živé kvety bol v tejto kategórii finalistom aj fotograf TRENDU Maňo Štrauch.

Aj s novou kategóriou

Z obrazovej redakcie TASR pochádza víťazná samostatná fotografia kategórie Šport. Autorom je Michal Svítok, záber pochádza z jeho série 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa