Prvé číslo novín má podľa vedúceho ÚV SR Júliusa Jakaba vyjsť po ukončení tejto súťaže a uzatvorení zmlúv. J. Jakab verí, že súťaž sa podarí spustiť do konca mája. Zámer vydávať noviny zaradila vláda do svojho programového vyhlásenia.

Kabinet sa v ňom zaväzuje zabezpečiť pravidelné informovanie občanov prostredníctvom doručovania bezplatných informačných novín do domácností. Obsahovať majú odpočet činnosti jednotlivých ministerstiev.

Neprehliadnite

Menšie médiá krízu neprežijú. V USA uvažujú o záchrane cez vládnu pomoc

Názov novín podľa J. Jakaba ešte neurčili. Prostriedky na ich tlač a distribúciu pôjdu z rozpočtu úradu vlády. O tom, kto bude tlač a distribúciu novín zabezpečovať, sa má rozhodnúť v transparentnej súťaži.

Vydávanie vládnych novín kritizovali okrem opozície aj viacerí koaliční poslanci. Počas diskusie o vládnom programe apeloval poslanec Miroslav Kollár (Za ľudí) na vládu, aby upustila od ambície vydávať vládne noviny.

Poslanec Ondrej Dostál (SaS) v pléne skonštatoval, že za nápadom nevidí zlý úmysel, nemyslí si však, že tento spôsob zvyšovania informovanosti verejnosti je dobrý.