V júli sa darilo bulváru, referenčné denníky na dne

Najväčším medziročným pohybom v predajnosti denníkov bol v júli 2008 nárast Plus jedného dňa o vyše 11 tisíc kusov. Vyplýva to z výsledkov oficiálneho auditu predajnosti tlače ABC SR.Spoločnosť 7 Plus predávala v júli priemerne 67 938 tisíc kusov bulvárneho denníka, rok predtým to bolo 56 371. V prvý letný mesiac sa noviny opäť dostali na dohľad k svojmu vrcholu, ktorý dosiahli vo februári s počtom 68 393 predaných výtlačkov. Denník však kolíše v pomerne širokom rozmedzí. Hneď v apríli razom padol na dno, keď dosiahol najhoršiu predajnosť 55 059 exemplárov. Po štyroch mesiacoch patrí Plus jednému dňu opäť aj druhá priečka v predajnosti slovenských denníkov.
Predajnosť v kontexte:

Pozrite si vývoj predajnosti konkrétnych denníkov za posledné roky.Sme

Pravda

Nový Čas

Plus jeden deň

Hospodárske noviny

Új Szó

 

Rástol aj bulvárny líder Nový Čas vydavateľstva Ringier Slovakia. Medziročne si polepšil o takmer sedemtisíc predaných výtlačkov, oproti júnu poskočil o skoro 15 tisíc kusov na 176 809 predaných exemplárov. Leto novinám pomohlo, pred mesiacom totiž dosiahli najhoršiu mesačnú hodnotu za tento rok. Každý z prvých šiestich mesiacov roka Nový Čas medziročne strácal v priemere 9 600 kusov.Júl je čiernym mesiacom pre referenčné denníky. Pravda vydavateľstva Perex zažila medziročný pád predajnosti o 8771 kusov na najnižšiu hodnotu za posledné roky - 56 971 predaných výtlačkov. Podobne výrazný bol aj prepad oproti júnu, Pravda stratila v priemere 8294 predaných kusov. Denníku sa tento rok darilo najlepšie v marci, vyskočil až na 72 tisíc kusov. Išlo o značný, ale jednorazový skok v porovnaní s jehou 66-tisícovou tohtoročnou priemernou predajnosťou.Svoje dno prelomil aj denník Sme z produkcie vydavateľstva Petit Press. Prischla mu pozícia štvrtého najpredávanejšieho. Medziročne spadol o 5423 kusov, podobne aj v porovnaní s minulým mesiacom - predal priemerne o 5310 exemplárov menej. Júlových 53 325 je najhoršia bilancia novín, prekonala tak aj doposiaľ najslabší február s 54 tisíckami.Mierne - o necelú tisícku - rástli medziročne Hospodárske noviny s priemerným predajom 18 237 kusov. Svoju predajnosť nad 24 tisícmi kusov si prvýkrát neudržalo Új Szó Petit Pressu. Medziročne kleslo o 664 kusov.

 Viac informácií, vývoje a prehľady údajov v sekcii Grafy a tabuľky > Priemerný predaný náklad tlače.Zdroj údajov: ABC SR.