Britská herečka Judi Dench sa stala najstaršou celebritou, ktorá sa objavila na titulnej strane britskej mutácie časopisu Vogue v jeho 104-ročnej histórii.

Ako informovala britská spravodajská stanica BBC, 85-ročnú herečku fotografovali pre obálku júnového čísla časopisu ešte predtým, ako v Británii pre pandémiu choroby COVID-19 prijali sériu obmedzení sociálnych a ekonomických aktivít.

V sprievodnom rozhovore však J. Dench hovorí o tom, ako žije v izolácii vo svojom dome v grófstve Surrey.

Oscarová herečka v rozhovore vyslovila predpoklad, že aj iní ľudia to cítia ako ona - že „také nevídané časy“, v akých sa svet ocitol, sa dajú „pochopiť len ťažko“. Podľa nej je však dobré, že „si ľudia uvedomili problémy tých, ktorí sú úplne sami“.

„Ak z toho vyplynie veľká láskavosť, bude to prínos,“ konštatovala J. Dench.

Herečka, ktorá stvárnila postavu kráľovnej Alžbety v snímke Zamilovaný Shakespeare, sa nedávno pripojila k ďalším známym osobnostiam zo šoubiznisu, ktoré spustili zbierku finančných prostriedkov pre zdravotníkov pracujúcich v prvej línii. Získané peniaze darovali organizáciám Care Workers Charity a Charities Together.

Počas koronakrízy sa J. Dench stala hviezdou sociálnych sietí – napriek tomu, že ich nevyužíva. Objavila sa totiž vo videách zverejnených členmi svojej rodiny, ako spolu, ale na rôznych miestach, tancuje spoločne so svojím vnukom na pieseň Cheryl amerického rapera Yung Gravy.

BBC pripomenula, že doteraz najstaršou osobnosťou, ktorej fotografia sa objavila na obálke časopisu Vogue, bola vo veku 81 rokov americká herečka Jane Fond.  Britská verzia The Vogeu vychádza od roku 1916.