Kancelárie gréckej rozhlasovej stanice Real FM a novín Real News v Aténach zasiahol v noci na stredu požiar. Išlo údajne o útok podpaľačov. TASR správu prevzala z agentúr AFP a DPA.

Pozostatky kanistrov s benzínom

Na mieste zasahovalo 18 hasičov, ktorý s plameňmi bojovali dve hodiny. Z budovy evakuovali všetkých zamestnancov, píše AFP s odvolaním sa na vyjadrenia spoločnosti Real Group, ktorá stanicu aj noviny vlastní. Viacero osôb previezli do nemocnice s dýchacími ťažkosťami.

Príčiny požiaru neboli bezprostredne známe, polícia však prípad vyšetruje. V budove údajne našli pozostatky kanistrov s benzínom.

Vlastník Real Group Nikos Chatzinikolau na Twitteri hlásil ,,výbuchy a požiar" v priestoroch Real FM a Real News. ,,Vypaľujú nás! Usilujú sa nás zatvoriť," napísal.

Trestuhodný čin

Grécky minister zahraničných vecí Nikos Dendias útok na stanicu a noviny, ktorý spôsobil požiar a ohrozil ľudské životy, označil za ,,totálne trestuhodný" čin, ktorý je v rozpore so slobodou prejavu v Grécku.

Vo februári explodovali pred domami novinára a policajta v Aténach dve výbušné zariadenia. Spôsobili škody na majetku, no nevyžiadali si žiadne obete, pripomína AFP.

Ďalšie dôležité správy

Vedomostní frajeri Štefaj Jurča, Slavo Hlásny a Denisa Žitňanská s moderátorom Viktorom Vinczem.
Neprehliadnite

Šou Na love končí. Televízia Markíza už má náhradu