Francúzska polícia po atentáte rozbehla rozsiahle pátranie po páchateľoch útoku, ktorých identifikovala ako 34- a 32-ročných bratov Saida a Cherifa Kouachiových. Polícia upozorňuje, že obaja hľadaní sú ozbrojení a nebezpeční. Premiér Manuel Valls informoval, že v súvislosti s útokom už polícia zadržala sedem osôb. Jedným z nich je podozrivý spolupáchateľ, 18-ročný Hamyd Mourad, ktorý sa v stredu v noci sám vzdal polícii. Tvrdí, že je nevinný.

Okrem útoku na policajtov na južnom predmestí Paríža vo štvrtok zaznamenalo Francúzsko výbuch pri mešite v meste na východe Informuje o tom stanica NBC News. Žiadne zranenia hlásené neboli, avšak starosta Villefranche-sur-Saône vyjadril obavy, že incident by mohol byť spojený so stredajším krvavým útokom na satirický týždenník Charlie Hebdo v Paríži. Výbuch nastal pri mešite okolo šiestej hodiny ráno, pričom zničil sklenený výklad kaviarne priľahlej k budove, informovali noviny Le Progres sídliace v Lyone.

Na miesto boli privolaní hasiči. "Bojím sa, že je to spojené s dramatickými udalosťami zo stredy," povedal starosta Bernard Perrut. Villefranche-sur-Saône sa nachádza pri Lyone, ktorý je od Paríža vzdialený asi 400 kilometrov.

Maskovaní muži napadli v stredu redakciu satirického časopisu Charlie Hebdo v centre Paríža, pričom zabili najmenej 12 ľudí a desať ďalších zranili, z toho štyroch kriticky. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja príslušníci polície ako aj šéfredaktor Stéphane Charbonnier. Muži boli ozbrojení automatickými zbraňami typu Kalašnikov a podľa svedkov počas útoku kričali, že pomstili proroka Mohameda i tradičné "Alah je veľký".

Charlie Hebdo v minulosti zverejnil viacero vtipov a karikatúr islamistických vodcov ako aj proroka Mohameda. V novembri 2011 sa už pre obrázok proroka stal terčom útoku zápalnými fľašami. Naposledy sa na konte magazínu na sieti Twitter a Facebook objavila karikatúra vodcu organizácie Islamský štát Abú Bakra al-Bagdádího.