Slovenské súdy sa v tomto prípade jednomyseľne postavili na stranu týždenníka, text v Plus 7 dní podľa nich neporušil osobnostné práva premiéra.

V novembri 2010 zamietol Ficovu žalobu krajský súd, rovnako následne prípad posúdil najvyšší súd. Teraz premiérovu sťažnosť neprijal ani ústavný súd. Prípad je tak zrejme definitívne uzavretý.

R. Fico periodikum žaloval za článok, ktorý písal o stretnutí premiéra s vtedajším líbyjským vodcom Muammarom Kaddáfím. Autorom textu na predposlednej strane bol šéfredaktor Milan Miloš Luknár.

Nielen Plus 7 dní, ale viaceré ďalšie médiá vtedy napísali, že R. Fico a M. Kaddáfí sa spoločne v rámci krátkeho rozhovoru bavili o boji proti imperializmu.

Premiér pôvodne nechcel povedať, o čom medzi štyrmi očami so šéfom socialistickej džamahírije debatoval, redaktorke Ta3 mal ale napokon povedať uvedenú informáciu.

M. Luknár sa k situácii vyjadril v článku, kde napísal niekoľko ironických poznámok. R. Fico sa voči textu ohradil, v žalobe tvrdil, že nie je pravda, že výrok povedal pred televíznou kamerou. Za zverejnenie nepravdivej informácie žiadal ospravedlnenie a milión korún.

Súdy Luknárov článok posudzovali ako komentár, v ktorom napísal svoj názor. Už okresný súd konštatoval, že hodnotiace úsudky v texte nemožno považovať za neprípustné zásahy do osobnostných práv.