R. Fico vystúpil v úvode tlačovky Miroslava Lajčáka. V krátkom predhovore najmä kritizoval médiá, že neinformujú, ale bojujú s vládou.

„Niektorí z vás sú špinavé protislovenské prostitútky,“ vyhlásil ďalej v tejto súvislosti R. Fico na adresu novinárov, ktorých v podobnom duchu častoval najmä v minulosti, keď ich nazval idiotmi, slizkými hadmi či hyenami.

Premiér ďalej uviedol, že to, čo sa deje posledné dni, nie je náhoda, ale cielený útok proti úspešnému slovenskému predsedníctvu a ministrovi Miroslavovi Lajčákovi.

„Nie je možné, aby na princípe jedna baba povedal sa robili príbehy, ktoré sa nezakladajú na pravde a aby sa ignorovali stanoviská, ktoré hovoria o niečom inom,“ dodal premiér.

Aktualizované: Ficov výrok o špinavých prostitútkach si všimli aj svetové médiá. Informuje o tom agentúra Reuters či denník The Guardian

Exzamestnankyňa Lajčákovho rezortu Z. Hlávková upozornila na mnohé veci, ktoré pokladá za netransparentné a podozrivé. Podľa obvinení zneužil rezort výnimku pri obstarávaniach a organizoval predražené podujatia k predsedníctvu Slovenska v Rade EÚ, čo sa malo diať po nástupe mediálnej poradkyne Zuzany Ťapákovej. 

Jednu zo zákaziek dalo ministerstvo vo výbere Agentúre Evka. Program a grafika eventu k predstaveniu loga sa nápadne ponášali na snem Smeru. M. Lajčák nevedel novinárom na tlačovke vysvetliť, ako k podobnosti prišlo, odmietol tiež povedať, aké ďalšie dve agentúry okrem Evky boli vo výberovom konaní ministerstva v rámci prieskumu trhu. 

R. Fico vyhlásil, že médiá na dennej báze klamú a poškodzujú slovenské predsedníctvo, ale on bude chrániť dobrú povesť nášho predsedníctva, ktoré je podľa neho hodnotené pozitívne.