Mesačník dosiaľ vydávala spoločnosť Medialis, v ktorej štruktúre je L. Eremiášová taktiež, no spolu s ňou aj súčasný šéfredaktor Pavel Kapusta.

Prečo Extra Plus zmenil vydavateľa, priamo L. Eremiášová nevysvetlila. „Sú to zmeny, na ktorých sme sa dohodli,“ poznamenala.

Extra Plus zmenil vydavateľa, šéfredaktor onedlho skončí

Z jej ďalšieho vyjadrenia vyplýva, že šéfredaktor Pavel Kapusta zotrvá na svojej pozícii len do konca tohto roka. Samotná L. Eremiášová zvažuje odstúpenie z pozície jeho zástupcu, keďže vo vydavateľstve Mayer Media pôsobí ako riaditeľka.

Čitateľom sa L. Eremiášová prihovára aj v najnovšom vydaní Extra Plus. „Na začiatku roka 2014 čelil časopis veľmi zložitej ekonomickej situácii. (...) V januári sme museli prijať viaceré radikálne úsporné opatrenia. Nebolo isté, či Extra plus bude naďalej vychádzať, alebo neprežije komplikované finančné obdobie. Vďaka vám, naším čitateľom a abonentom, sme to zvládli,“ uviedla zároveň s oznámením o novom nástupníckom vydavateľstve.

„Táto zmena nebude mať nijaký vplyv na obsahové zameranie časopisu, naďalej sa budeme venovať sociálnym, slovenským a slovanským témam,“ dodala riaditeľka vydavateľstva s tým, že od budúceho roka sa rozšíri rozsah časopisu a vráti sa napríklad krížovka.

Ako doplnila L. Eremiášová pre Mediálne.sk, v mesačníku sa majú objaviť aj nové rubriky. Vydavateľstvo chystá podľa nej aj ďalšie novinky, ale hovoriť o nich bude až v čase, keď budú aktuálne.

L. Eremiášová so súčasným šéfredaktorom P. Kapustom pôsobila ešte v Slovenskej televízii, odkiaľ ako redaktori spravodajstva odchádzali koncom 90. rokov.

Extra Plus zmenil vydavateľa, šéfredaktor onedlho skončí

P. Kapusta bol známy aj ako autor známej satirickej relácie Fašírka, ktorú STV vysielala v období mečiarizmu. Program mal provládny, propagandistický charakter, ostro útočil na opozíciu.

Obaja redaktori z čela Extra Plus kandidovali v ostatných voľbách v roku 2012 do parlamentu. P. Kapusta na kandidátke SNS, L. Eremiášová za KSS.

P. Kapusta pred prezidentským voľbami v tomto roku otvorene podporil Roberta Fica. Extra Plus s ním prinieslo v januári rozhovor, v ktorom ho označilo za „fenomén v domácej politike“ s tým, že „roky valcuje slovenskú politickú scénu, čomu jeho protivníci v konzervatívno – liberálnom prostredí a spriaznenej mediálnej aréne nevedia odpustiť“.

Extra Plus vychádza od roku 2000, Medialis ho vydával od roku 2009. Časopis sa netají vyhranenými názormi na mnohé spoločenské témy, prezentuje sa tiež nacionalistickými postojmi.