N Press uvádza výnosy v treťom kvartáli na úrovni 376-tisíc eur, napriek letným mesiacom je to podľa vydavateľstva historicky najlepší štvrťročný výsledok.

V predošlých kvartáloch reportovalo vydavateľstvo stratu, za rok 2015 pritom v sumári dosiahla 500-tisíc eur. Investorom média sa krátko po jeho vzniku stali spolumajitelia IT firmy Eset, ktorí do projektu vložili 1,2 milióna eur a majú v akciovke Denník N, vlastníckej spoločnosti N Pressu, 51-percentný podiel.

Denník N v aktuálnej bilancii informuje aj o súčasných číslach predaja – na webe eviduje 19-tisíc aktívnych predplatiteľov. Minimálne jedno predplatné malo podľa N Pressu vyše 40-tisíc používateľov, počet registrovaných čitateľov stúpol v treťom štvrťroku na 82-tisíc.

Predaj tlačeného denníka sa pohybuje okolo 3 500 výtlačkov. V začiatkoch vydávania printu bol predaj vyšší o dve tisícky.

Denník N informoval čitateľov aj o pohyboch v redakcii – po materskej dovolenke sa vrátila redaktorka Veronika Prušová, častejšie má písať aj Mária Benedikovičová. Ako je známe, editorom a komentátorom Denníka N bude od novembra Martin M. Šimečka, bývalý šéfredaktor Sme a českého Respektu.