A. Danko v pondelok na článok Denníka N reagoval tvrdením, že titul doktor práv získal legálne. Médium napísalo, že A. Danko tají, ako titul JUDr. získal.

Za zverejneným článkom vidí politik snahu pošpiniť ho a žiada od média ospravedlnenie.

„Uráža ma dennodenné pošpiňovanie z Denníka N. Som riadny absolvent Univerzity Komenského Bratislava, riadne som ukončil aj doktorandské štúdium, ako aj advokátske skúšky. Všetky tituly, ktoré používam, sú získané legálnou cestou. Špinavé hry Denníka N hrať nebudem,“ vyhlásil A. Danko, ktorý je na pracovnej ceste v Grécku.

Za útokmi média vidí A. Danko úvahy o jeho možnej prezidentskej kandidatúre. „Odkedy vyšli úvahy o mojej možnej kandidatúre na prezidenta, tak vedú špinavú a nekalú kampaň a prenasledujú nielen mňa, ale aj celú moju rodinu,“ doplnil predseda parlamentu.

Denník N v článku informuje, že politik už viac ako desať dní neodpovedal médiu na jednoduché otázky – kedy a na akej škole titul získal a akej téme sa venoval v rigoróznej práci, bez ktorej sa nemohol doktorom práv stať. V zozname absolventov univerzity má A. Danko titul Mgr.

Opozičné OĽaNO žiada A. Danka, aby vyvrátil podozrenia, ak to neurobí, nemá podľa hnutia morálne právo zotrvať na poste predsedu parlamentu. OĽaNO vyzýva šéfa parlamentu, aby čím skôr zverejnil svoju rigoróznu prácu a tiež názov školy, na ktorej získal titul JUDr.