Do rúk CMI, ktorej spolumajiteľom je okrem českého miliardára Daniela Křetínskeho aj slovenský finančník Patrik Tkáč, prejde aj časopis Elle vrátane jeho webovej verzie.

Pre značku Elle získala CMI výhradnú teritoriálnu licenciu pre Francúzsko. Majiteľom medzinárodnej licencie značky Elle však zostáva skupina Lagardére.

Skupina získala aj ďalšie tituly – Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours a jeho variácie, France Dimanche, Ici Paris a Public.

CMI kúpila tituly za 52 miliónov eur, pričom spomínané aktíva vygenerovali vlani výnosy 239 miliónov eur a zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) bol približne desať miliónov eur. Do skupiny CMI prejde celkom 649 zamestnancov.

Skupina už v minulosti kúpila 49 percent podielu v holdingu Le Nouveau Monde či francúzsky týždenník Marianne. V júli minulého roku dokončila CMI tiež prevzatie rozhlasových staníc, ktoré Lagardére Group vlastnila v Českej republike, Poľsku, na Slovensku a v Rumunsku. Súčasťou tejto transakcie bola aj slovenská stanica Europa 2.