Podiel zahŕňajúci hlavne ekonomický denník E15 a niektoré časopisy získala spoločnosť Serafico investment.

Vo firme je jediným spoločníkom Petr Hrdlička, spoločnosť však nie je konečným vlastníkom časti titulov Mladej fronty.

Aktualizované 13. mája o 11:50: Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil spojenie CN Invest a firmy Serafico investment. Rozhodnutie je právoplatné, oznámil úrad v tlačovej správe. Úrad dospel k záveru, že posudzované spojenie nevzbudzuje vážne obavy z podstatného narušenia hospodárskej súťaže na relevantných trhoch, uviedol predseda úradu Petr Rafaj. Úrad analyzoval možné dopady v oblasti tlačených i on-line médií, rovnako ako dôsledky v predaji inzertného priestoru a distribúciu tlače.

Mladá fronta potvrdila, že 14. apríla uzavrela s nástupníckou spoločnosťou Serafico investment zmluvu o predaji časti portfólia, ktorá popri E15 zahŕňa tituly Bydlení Stavby Reality, Dieta, F.O.O.D., ForMen, Lidé a Země, Maminka, Mateřídouška, Moje Psychologie, Moje Zdraví, Právo a Byznys, ZEN, Betynka a časť webov.

CMI prostredníctvom mediálneho domu Czech News Centre vydáva najčítanejší denník Blesk, ako aj denníky Aha! a Sport. Vydáva tiež týždenník Reflex či motoristické tituly Svet motorov a Auto TIP.

Podľa webu Mediaguru sa začalo sťahovanie redakcií Mladej fronty do holešovického sídla CNC v priebeh prvej polovice apríla.

F. Savovovi v Modřanoch zostane najmä ekonomický týždenník Euro, ktorý nedávno spustil nový web, a niektoré odborné tituly a weby.

„Dlhodobo je na českom mediálnom trhu badateľné, že je nutné sa profilovať. Vydavateľstvo Mladá fronta sa tak do budúcnosti bude orientovať na aktivity súvisiace predovšetkým s ekonomickým týždenníkom Euro a novým portálom Euro.cz. Uvedené ekonomické tituly budú dopĺňať a rozvíjať ďalšie nové produkty, projekty a odborne a spoločensky zamerané podujatia vznikajúce pod značkou Euro, kde máme jedinečné know-how,“ uviedol generálny riaditeľ Mladej fronty David Hurta.

Do budúcnosti bude Mladá fronta podľa D. Hurta rozvíjať aj ďalšie aktivity v oblasti online projektov, kde bude ponúkať produkty pre špecializovanú a širokú cieľovú skupinu. Expanziu plánuje aj v oblasti vydanie knižných titulov a odborných aktivít divízie Medical Services.

D. Křetínský s P. Tkáčom kúpili vydavateľstvo Czech News Centre koncom roka 2013 od nemecko-švajčiarskej spoločnosti Ringier Axel Springer AG, ktorá podniká aj na Slovensku (Nový Čas).

Tlačené médiá v Česku v posledných rokoch skupujú investori z radov domácich miliardárov. Vlani na jeseň dokončila prevzatie vydavateľa regionálnych Denníkov Vltava-Labe-Press investičná skupina Penta, ktorej spolumajiteľom je Marek Dospiva. Vydavateľskú skupinu Mafra, ktorej súčasťou sú denníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny, v roku 2013 prevzala spoločnosť Agrofert súčasného ministra financií a predsedu hnutia ANO Andreja Babiša. Mediálnu skupinu Economia vydávajúcu denník Hospodářské noviny a týždenníky Ekonom a Respekt vlastní od roku 2008 Zdeněk Bakala.