Tóthov prvý článok zverejnila Pravda v marci, minulý týždeň vo štvrtok mu vyšiel ďalší. V denníku publikuje na názorovej dvojstrane. Texty sú dostupné aj na webe v sekcii Analýzy a postrehy.

V marcovom texte sa P. Tóth venoval politickej situácii na Slovensku po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tvrdil, že motív činu nie je potvrdený, a je tak mravne neakceptovateľné hádzať vinu, čo i len politickú, na kohokoľvek. 

Útočí na médiá, opozíciu aj Kisku

„Na propagande a dohadoch pripravil svoje kontroverzné televízne posolstvo prezident Andrej Kiska. Na propagande a dohadoch sú postavené aj opozičné útoky na legitimitu vlády a parlamentnej väčšiny. A propaganda a dohady sú základom aj pre nátlakové aktivity viacerých médií, ktoré spolupracujú s organizátormi protestov na obídení republikánskych inštitúcií určených na riešenie politických sporov,“ napísal v marci s tým, že „to, čo dnes reprezentujú organizátori protestných akcií, veľká časť revolučne naladených médií a prakticky celá opozícia, je deštrukcia inštitúcií republiky“.

V prípade najnovšieho Tóthovho textu ide o krátky príspevok o možnej politickej budúcnosti prezidenta Andreja Kisku. Na článok v Pravde upozornil ešte vo štvrtok aj web Ďateľ.sk, ktorý P. Tóth založil.

Publicista v článku analyzuje budúcnosť prezidenta Andreja Kisku, podsúva, že ho pravdepodobne čoskoro čaká boj s opozíciou o rovnakého voliča – v prípade, že založí stranu, alebo sa k nejakej pridá. „V prvom pláne je zrejmé, že sa schyľuje k politickému zápasu medzi Smerom a zatiaľ beztvarým zoskupením okolo súčasného prezidenta a budúceho politického (či dokonca straníckeho?) lídra Andreja Kisku,“ uvádza P. Tóth v texte.

„Napokon, na tom nie je nič prekvapujúce, dokonca možno povedať, že aktuálny prvý občan štátu bude mať v tomto súboji do veľkej miery prevahu, pretože ho bude podporovať celý tretí sektor a prinajmenšom 90 percent aktivistických médií hlavného prúdu. Lenže to je iba jedna časť slovenskej politickej rovnice,“ končí sa jeho príspevok, v ktorom nechýba narážka na mainstreamové médiá.

Mediálne.sk sa na spoluprácu s P. Tóthom pýtalo aj šéfredaktorky Pravdy Nory Sliškovej, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa