Britský herec Hugh Grant, ktorý spolu s princom Harrym podal žalobu na bulvárne listy patriace pod mediálnu skupinu magnáta Ruperta Murdocha pre obvinenia z odpočúvania telefónov, s nimi môže začať súdne konanie. Uviedla to agentúra Reuters s odkazom na rozhodnutie londýnskeho vrchného súdu, podľa ktorého je ale na uplatnenie všetkých hercových nárokov príliš neskoro.

Nezákonné zhromažďovanie informácií

Grant, známy z romantických komédií ako Notting Hill alebo Láska nebeská, žaluje Murdochovu spoločnosť News Group Newspapers (NGN) za nezákonné zhromažďovanie informácií, ktorého sa podľa neho dopúšťala v mene svojho bulvárneho denníka The Sun.

Sudca Timothy Fancourt uviedol, že niektoré tvrdenia v Grantovej žalobe boli predložené príliš neskoro, ale iné môžu byť posúdené pred súdom.

NGN sudca požiadala, aby zamietol žalobu herca Granta aj princa Harryho. Rozhodnutie v princovom prípade sa ale očakáva až po ďalších júlových rokovaniach, na ktorých Harry požiada o povolenie oprieť sa o údajnú „tajnú dohodu" medzi Buckinghamským palácom a vysokými predstaviteľmi NGN.

Harryho právny tím v dokumentoch uviedol, že dôvodom, prečo nepodal žalobu skôr, bolo toto dojednanie o odložení akýchkoľvek nárokov do doby, než budú vyriešené všetky spory vydavateľstva týkajúce sa odpočúvania.

Bojovník za reformu tlače

Grant, ktorý už predtým podal žalobu na NGN v súvislosti s dnes už neexistujúcim bulvárnym týždenníkom News of the World, ktorá bola v roku 2012 urovnaná, sa od vypuknutia škandálu s telefónnymi odpočúvaniami stal významným bojovníkom za reformu tlače.

V poslednej žalobe tvrdia, že reportéri denníka The Sun využívali súkromných detektívov na odpočúvanie jeho pevného telefónu, umiestňovali odpočúvacie a sledovacie zariadenia na jeho dom a auto, vlámali sa do jeho nehnuteľností a podvodne získavali jeho súkromné informácie.

NGN tieto obvinenia popiera. Jej právnici na aprílovom vypočutí tvrdili, že mal žalobu podať skôr. Sudca sa dnes čiastočne priklonil na ich stranu a uviedol, že Grant v prípade telefonických odpočúvaní dal celú záležitosť na súd skutočne neskoro. Tvrdenie, že bulvárny list využíval súkromných detektívov, vlámal sa mu do nehnuteľností a umiestňoval tam odpočúvacie zariadenie, ale podľa sudcu môže byť posúdené v súdnom konaní.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

Jana Majeská stvárňuje v seriáli Dunaj, k vašim službám Helgu Klausovú, manželku Waltera Klausa v podaní Jána Koleníka. Úsmev na jej tvári vidieť len zriedka.
Neprehliadnite

Najsledovanejším bol Dunaj, k vašim službám. Nemocnica získala o 100-tisíc divákov menej