Úvodné vydanie Večerníka obsahuje osem strán, zalomené je v kompaktnom formáte, vytlačené v troch farbách – čiernu a bielu dopĺňa červená. Periodikum tlačí tlačiareň Versus.

Redakcia sa hneď na začiatku plne hlási k tradícii tradičného titulu, ktorý v hlavnom meste vychádzal od roku 1956. Vydávanie novín bolo zastavené v roku 2006.

Tradíciu bratislavského Večerníka obnovuje spoločnosť Promotion, šéfredaktorkou média sa stala Martina Krajčírová, jej zástupkyňou Silvia Vnenková. Zvyšok redakcie nie je v tiráži uvedený. Pod textami sú podpísaní aj Matúš Német, Gabi Halmová, Barbora Drabková či Robert David.  

Noviny v nultom čísle priniesli aj známu rubriku z pôvodného Večerníka – Prípad na stredu. Okrem toho majú rubriky (Old) Spravodajstvo s historickými udalosťami z aktuálneho dátumu, Publicistika, Kultúra, Naša Bratislava, Upozornili ste nás či O vás, pre vás.

Prvé vydanie obsahuje napríklad aj recept na bratislavské rožky a rozhovor s Hildou Gábrišovou, bývalou dlhoročnou autorkou piatkových príbehov, ktoré vychádzali vo Večerníku.

V kultúrnej rubrike sa redakcia pozrela na prvý deň v škole niektorých známych osobností – na svoje detstvo spomínajú Oľga Belešová, Katarína Hasprová či Zuzana Haasová.

V jednom z kratších príspevkov sa noviny pristavajú aj pri nápade, ako znemožniť bezdomovcom spávať na lavičkách v meste – inštaláciou strednej priečky na nich.

Fotografia zachytáva, že ani táto prekážka nezabránila človeku sa na lavičke vyspať. Večerník uvádza, že nápad, s ktorým podľa novín prišiel primátor Ivo Nesrovnal, sa neujal. „Finančné prostriedky za super nápad tak vyleteli hore komínom?“ pýta sa autor podpísaný skratkou (mk).

Na úvodnej strane prináša periodikum predpoveď počasia, výzvu na čitateľské tipy, ako aj pozvánku na stredajší event na Hlavnom námestí v Bratislave. Na predstavovaní večerníka sa zúčastňujú aj Pavol Hammel, Adela Banášová či Lojzovci.

Spustený je už aj web vecernik.sk, na ktorom sa nulté číslo novín dá stiahnuť. Na stránke má byť online spravodajstvo, zatiaľ sa tak nestalo.