B. Benčat nastúpil do funkcie šéfredaktora týždenníka v decembri minulého roka, keď nahradil Olivera Brunovského, spoluzakladateľa ekonomického média. B. Benčat predtým zastával pozíciu jeho zástupcu a viedol portál TREND.sk.

„Sedem rokov strávených v Trende patrilo k tomu najkrajšiemu, najpodnetnejšiemu a najviac obohacujúcemu obdobiu v mojom pracovnom živote. Som veľmi vďačný za to, že som mal možnosť pracovať v tíme, ktorý si vždy zakladal na kvalite, odbornosti a dodržiavaní striktných novinárskych štandardov,“ uviedol B. Benčat.

„Ďakujem všetkým reportérom, redaktorom, editorom, fotografom či grafikom, a to tak súčasným kolegom, ako aj tým, ktorí z TRENDU už skôr odišli. S mnohými prerástol pracovný kontakt do oveľa bližších vzťahov. Redakcii pod novým vedením želám veľa síl a energie naďalej vytvárať pre čitateľov zaujímavý a užitočný ekonomický titul,“ dodal odchádzajúci šéfredaktor.

Spolu s B. Benčatom z týždenníka odchádza aj jeho zástupca Tomáš Vašuta a vedúci redaktor Ján Filip. Odchod z redakcie už pred časom oznámili redaktorka Martina Kláseková a redaktori Ján Kováč, Lukáš Kvašňák, Marek Legéň a Michal Lehuta. Niektorí z nich budú písať pre novovzniknutý ekonomický titul vydavateľstva N Press. S TRENDOM ukončil spoluprácu aj komentátor Marián Leško, ktorý bude poradcom prezidentky Zuzany Čaputovej.

Na čele redakcie TRENDU nahradí B. Benčata T. Skřivánek, ktorý pôsobil vo vydavateľstve Vltava Labe Media od jesene 2016. Prichádza z pozície zástupcu riaditeľa redakcií Deníku. V roku 2007 založil ekonomický denník E15. Rovnako ako NMH aj Vltava Labe Media spadá do portfólia finančnej skupiny Penta.

Branislav Benčat končí ako šéfredaktor TRENDU, meno nástupcu je známe

Tomáš Skřivánek Zdroj: Archív T.S.

T. Skřivánek v minulosti pôsobil aj vo vydavateľstve Mladá fronta, riadil týždenník Euro a mesačník Profit.

„Týždenník TREND, jeho webové stránky, eventy a ročenky som vždy považoval za najlepšiu ekonomickú mediálnu platformu nielen na Slovensku, ale aj v ČR. Počas môjho dvadsaťročného pôsobenia v biznisových médiách bol pre mňa TREND neraz inšpiráciou. Som rád, že sa môžem stať členom tejto silnej značky a jej tímu. Veľmi sa teším na túto prácu a na svojich nových kolegov,“ hovorí T. Skřivánek s tým, že chce pomôcť posunúť TREND do digitálnej budúcnosti.

„Ďakujem Braňovi Benčatovi za prácu, ktorú odviedol pre TREND. Do vedenia prichádza nový šéfredaktor, ktorý patrí medzi špičku v oblasti ekonomickej žurnalistiky. Som presvedčený, že TREND čaká nová éra, počas ktorej urobíme všetko pre to, aby sa potvrdila jeho pozícia lídra v oblasti kvalitnej ekonomickej žurnalistiky na Slovensku,“ uviedol Michal Teplica, generálny riaditeľ NMH.