Nedeľný prime-time patrí v tomto období na Markíze filmom, Tvoja tvár znie povedome dostane priestor počas nasledujúcich týždňov, počnúc prvou marcovou nedeľou. Úvodná časť má v programe priestor do 23:00.

Televízia chystá dovedna desať súťažných kôl licencovaného formátu, ktorý distribuuje Endemol Shine a videli ho už diváci na desiatkach trhov vrátane Veľkej Británie, Ruska, Číny a Talianska.

V slovenskej verzii bude moderátorom Martin „Pyco“ Rausch. Osmičku súťažiacich tvoria Michaela Čobejová, Barbora Švidraňová, Helena Krajčiová, Emma Drobná, Štefan Skrúcaný, Andrej Bičan, Viktor Vincze a Lukáš Adamec.

Trojčlenná porota, ktorá bude súťažiacich hodnotiť, pozostáva z tria Zuzana Fialová, Dano Dangl a Mário „Kuly“ Kollár.

Tvoj tvár znie povedome, v origináli Your Face Sounds Familiar, vznikla v roku 2011 na španielskom trhu. V roku 2012 získala ocenenie za najlepšiu súťažnú reality šou v súťaži FRAPA.

Program kombinuje prvky súťaže, zábavy a hudby. Známe tváre sa v ňom snažia čo najdôvernejšie napodobniť svetové spevácke hviezdy, a to po každej stránke – hudobnej, vizuálnej aj choreografickej. Nevyberajú si ich pritom sami, ale sú im pridelené náhodné. Môže tak ísť aj o interpretov opačného pohlavia, prípadne zosnulých umelcov.

„Mejkap, kostýmy, vystupovanie na pódiu a v neposlednom rade spev – to všetko musí byť dokonalé, aby sa čo najviac priblížili k hudobnej ikone,“ píše Markíza v charakteristike formátu, ktorý na jar prinesie divákom aj sesterská Nova. Tá program vyrába autonómne, s vlastnými účinkujúcimi.

Slovenskú verziu pripravuje režisér Pepe Majeský, ktorý pre Markízu zastrešoval aj Superstar a Hlas Česko Slovenska. Markíza klientom ponúka viaceré typy komerčných spoluprác vrátane sponzoringu, injektáže a aktívneho i pasívneho product placementu.

Televízia v programe na prvý marcový týždeň potrvrdila aj nasadenie novej série Farmy v pracovných dňoch o 21:40 s výnimkou stredy, keď bude v prime-time pokračovať s premiérovou Chart Show. Farme bude predchádzať Búrlié víno s výnimkou pondelka, keď televízia nasadzuje reprízy Hornej Dolnej. Duel Farmy má vyhradený slot v sobotu o 20:30.