RTVS vymenila Zlatým časom scénu, kapelu a pozvala viacerých zaujímavých hostí zo Slovenska aj Česka.

V novej sérii sa podľa informácií Mediálne.sk objavia Pavol Habera, Jiřina Bohdalová, Adela Banášová, Karel Šíp, Rasťo Piško, Štefan Skrúcaný, Miro Noga, Milan Kňažko či Miroslav Donutil.

V každej epizóde bude aj hudobných hosť – v prvých dieloch zaspievajú Emma Drobná, Martin Chodúr, Peter Cmorik, ako aj M. Kňažko a Š. Skrúcaný s M. Nogom.

„Prvá séria Zlatých časov bola nastavená ako koncept špeciálne pripravený pri príležitosti osláv 60. výročia televízie na Slovensku, pričom v druhej sérii sme sa rozhodli dramaturgiu relácie obmeniť, diváci sa tiež môžu tešiť na množstvo noviniek či zaujímavých a naozaj exkluzívnych hostí,“ povedal PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

Novinkou je aj to, že v relácii nepokračuje moderátor Dano Heriban. Moderátorkou zostáva Elena Vacvalová, po jej boku sa bude objavovať Milan Lasica ako stály hosť a glosátor. Obaja spoločne účinkuje aj v zábavnej relácii Sedem, ktorú aktuálne obnovuje Joj.

„Pán Lasica nie je náhradou Daniela Heribana v úlohe moderátora. S Danovým výkonom v úlohe moderátora a kapelníka sme boli spokojní a aj touto cestou mu ďakujeme za skvelú prácu, ktorú v Zlatých časoch odviedol,“ načrtol J. Kadáš.

Zlaté časy vráti RTVS pozmenené, Lasica bude stály hosť

Zdroj: RTVS

Zatiaľ nie je zrejmé, či zmeny navýšia aj rozpočet relácie. V rámci prvej série odvysielala verejnoprávna televízia vlani na jeseň 12 častí a silvestrovský špeciál, ktoré stáli spolu 481 992 eur plus DPH.

Reláciu pre RTVS dodáva spoločnosť Maya, ktorá je producentom aj v prípade novej série. Zábavná relácia sa nakrúca v štúdiu v Mlynskej doline. S výrobou nových častí sa štartuje v týchto dňoch.

Zlaté časy nasadí RTVS do štruktúry od 6. apríla. Zaujmú rovnako ako na jeseň slot vo štvrtkovom prime-time o 20:25.