Prvým zápasom z najvyššej domácej hokejovej ligy bude na 213 duel medzi Banskou Bystricou a Košicami hraný v stredu 16. novembra. Hrá sa v rámci študentského kola venovaného Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL).

Začiatok stretnutia je o 17:15, na 213 ho bude komentovať Stanislav Suvák, spolukomentátor bude bývalý reprezentant a spoluzakladateľ EUHL Ľubomír Sekeráš.

Televízia bude vysielať aj zápasy v rámci štyroch zvyšných bonusových kôl – 6. decembra Mikulášske kolo, 26. 12. Štefanské, 14. 2. Valentínske a 8. 3. na MDŽ venované ženskému hokeju.

Bonusové kola si pripravila Tipsport liga ako spestrenie pre priaznicov hokeja. Ku každému „bonusu“ sa viaže samostatná téma, ale aj originálny puk či súťaže pre fanúšikov na sociálnych sieťach.

„Veríme, že fanúšikovia si prídu na svoje a aj v našej televízii si budú môcť vychutnať zaujímavé hokejové zápasy,“ uviedol šéfredaktor 213 René Stern.

Hlavným vysielateľom hokejovej extraligy je u nás RTVS, pravidelným hracím dňom na Dvojke je nedeľa. RTVS má s Pro-Hokejom, riadiacim orgánom súťaže, licenčnú zmluvu až do roku 2019. Duely sa dajú sledovať aj na internetovej televízie Huste.tv, ktorá patrí pod TV Joj. 

Novinkou 213 bude od 20. novembra aj publicistický formát Stvorení pre šport. Moderátorom bude Víťazoslav Chrappa, ktorý prešiel do športovej televízie z Ta3 od novembra. „Naši diváci sa dozvedia zaujímavé informácie o konkrétnom športe, ale aj o fungovaní ľudského tela či zdravej výžive. Relácia prináša iný pohľad na šport a aktívne trávenie voľného času, ktoré je vo svete momentálne v trende,“ načrtol R. Stern.

Slovenský športový kanál je vyše mesiac po spustení dostupná v satelitných platformách Digi TV a Magio Sat, ako aj v káblovkách a IP TV spoločností Digi Slovakia, Slovak Telekom (Magio TV), Swan, Antik Telecom, Itself, Martico, Regio TV, Satro, DSI Data a v regionálnom DVB-T spoločnosti Avis (Galanta, Nitra, Trenčín, Košice, Dolný Kubín, Tatranská Lomnica, Michalovce).