Ministerstvo kultúry (MK) SR poskytne Rozhlasu a televízii Slovenska (RTVS) 625 348 eur na vysielanie, ktoré bude mapovať návštevu pápeža Františka na Slovensku (12. - 15. 9.). Na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS o tom informoval generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník.

„Zmluva je podpísaná s účinnosťou od stredy (8. 9.)," uviedol Rezník v rámci operatívnych informácií, s ktorými na úvod rokovania oboznamuje členov rady. Dokument možno v adresári dodatkov nájsť v centrálnom registri zmlúv.

WA 13 archív Rím - Na archívnej snímke z 11. júla 2021 pápež František zdraví z balkóna na desiatom poschodí Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v Ríme.
Neprehliadnite

Vláda vyčlenila na návštevu pápeža ďalšie dva milióny eur

Televízna Jednotka pripravuje špeciálne vysielanie Pápež František na Slovensku zo všetkých miest, ktoré Svätý Otec navštívi. Divákom ponúkne viac ako 20 hodín priamych prenosov a mimoriadneho vysielania. Telerozhlas tiež pripravuje reportážny dokument Pripravení na Svätého Otca, ktorým divákom priblíži nielen duchovnú prípravu na návštevu Svätého Otca v Košiciach a v Prešove.