Americká filmová a zábavná spoločnosť Walt Disney plánuje tento rok ukončiť 100 zo svojich medzinárodných televíznych kanálov a do budúcna sa zameria na streamovacie službu Disney +. Informovala o tom agentúra Bloomberg. V pondelok sa tejto téme na konferencii venovanej technológiám a médiám venoval šéf spoločnosti Bob Chapek.

,,Väčšina obsahu sa presunie na Disney +," povedal Chapek. Túto službu označil za kľúčovú stratégiu, v rámci ktorej sa firma posúva k modelu založenému na priamom predaji zákazníkom. Ukončovanie televíznych programov bude závisieť na zmluvách, ktoré má Disney pre jednotlivé trhy. Pripomenul, že vlani spoločnosť ukončila činnosť 30 televíznych kanálov.

Netflix a HBO Go
Neprehliadnite

Netflix zásadne spomalil v počte nových zákazníkov a akcie hneď reagovali poklesom

,,Spotrebitelia čoraz viac sledujú obsah prostredníctvom internetu. Disney chce mať v tomto trende náskok," povedal na konferencii Chapek. Akciu organizovala investičná banka JPMorgan Chase.

Ku koncu prvého štvrťroka mala streamovacie služba Disney + 103,6 milióna predplatiteľov. Konkurenčný Netlix, ktorý je hlavný hráč v tomto odvetví, mal na konci marca zhruba 208 miliónov predplatiteľov.