Arena TV žiadosti doručila regulátorovi začiatkom apríla, licenčná rada o nich bude rokovať na svojom najbližšom zasadnutí 10. mája.

Vlastník Areny Sport v žiadosti pomenoval nové stanice Arena Sport 3, Arena Sport 4, Arena Sport 5 a Arena Sport 6. Uvádza pri nich celodenné vysielanie, tvorené z 90 percent športovým obsahom. Zvyšný priestor zaplní „ostatná publicistika“ (nepolitická).

Či mieni slovenský vysielateľ reálne ponúknuť operátorom až šesť vlastných kanálov, nie je zrejmé. Majiteľkou televízie je podľa obchodného registra od vlaňajška Alica Zemanová, s tou sa Mediálne.sk dosiaľ nepodarilo skontaktovať.

Otázne je tiež, čo by až štvorica nových staníc Arena Sport vysielala. Vysielateľ má momentálne síce práva napríklad na slovenskú Fortuna ligu, ďalšie domáce súťaže, ruskú či portugalskú futbalovú ligu, švédsku hokejovú ligu, no počas dňa vysiela okrem priamych prenosov už v súčasnosti aj množstvo záznamov.

Dve stanice Arena Sport sa pretransformovali pod súčasný brand z predchodcov Slovak Sport.TV 1 a Slovak Sport.TV 2. K nim patril aj rovnomenný tretí kanál, ktorý však vysielateľ po necelom roku a pol zrušil.

Napokon vlani v decembri skončili aj zvyšné stanice Slovak Sport.TV. V minulosti športové stanice vysielali anglickú Premier League aj hokejovú NHL, no práv sa vysielateľ postupne vzdal. Napokon sa zadlžená firma Slovak Sport dostala do konkurzu.

Licenciu na stanice Arena Sport vlastní spomínaná eseročka Arena TV, ktorá sa premenovala vlani v októbri z TV Central.

Vlastníkmi v TV Central boli Lukáš Greguš a Robert Greguš, bývalý riaditeľ Slovak Sport.TV, ktorý s médiámi dlhodobo nekomunikuje. Jeho spoločnosť CE Media prevádzkuje v Nitre aj regionálnu stanicu TV Central.