Skutočnosť, že film stojí iba na ich výpovediach, právne napadla rodina M. Jacksona a skalní fanúšikovia, ktorí s modlou speváka vyrastali a steny izieb mali olepené plagátmi s jeho podobizňou. Film je preto podľa nich zmanipulovaný, jednostranný a výpovede nedôveryhodné.

Lenže tento pohľad ignoruje špecifické aspekty, ktorými sa sexuálne zneužívanie u detí vyznačuje. Výpovede sú totiž vrstevnaté, komplexné a podfarbené často nepodstatnými detailami, pri ktorých mrazí. Rozhovory s Wadeom a Jamesom viedol režisér Dan Reed oddelene, ale ich spomienky sa až strašidelne prekrývajú. Divák pomerne ľahko vyčíta vzorec správania sa a manipulácie, ktorú spevák využíval na chlapcov a ich rodiny.

Láska k Michaelovi

U sexuálne zneužívaných detí sa totiž prejavujú voči človeku, ktorý ich zneužíva, úprimné city. Často ide o obľúbeného učiteľa alebo rodinného príslušníka. Obaja v dokumente priznali, že Michaela úprimne milovali. Bol pre nich najlepším kamarátom, s ktorým prežívali dobrodružstvá, hrali sa s ním a zahŕňal ich hračkami, sladkosťami a úprimnou pozornosťou.

„Veľmi mi pomohol, veľmi mi pomohol s kariérou, pomohol mi s mojou tvorivosťou. A rovnako ma sexuálne zneužíval. Sedem rokov,“ vraví v prvých sekundách dokumentu Wade, ktorý sa v dospelosti stal choreografom Britney Spears či skupiny 'N Sync.

Druhá obeť, James, na neho spomína s láskou a pokorou. Keď boli spolu, zažíval totiž nádherné detstvo, pretože sa spolu veľa smiali a pamätá si, že Michaelovi vtedy povedal, že „sú najšťastnejší chlapci na svete“.

Fyzické zbližovanie bolo 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa