TVA vysiela šesť rokov. V jej programe je pustejšie

Obchodná-informačná televízia TVA vstupuje do siedmeho roku svojej existencie. Jej vysielanie bolo v káblových rozvodoch spoločností UPC Broadband Slovakia a Satro spustené 5. mája 2003.

Minuloročné piate výročie televízia oslávila špeciálnym vizuálom a diváckou súťažou. Tentokrát svoje narodeniny neakcentuje. Aj na webe relácie je ticho: aktualizuje sa len videoarchív.

Aj v ňom je relácií pomenej. S TVA spolupracovali známe tváre ako napríklad humorista a imitátor Rasťo Piško či spevák Peter Lipa. Ich relácie už ale podľa webu nevysiela, zmizlo aj obchodné spravodajstvo, ženský formát Dámsky gambit či program o domácich zvieratách TVAnimal. Naďalej sa objavujú iba Golf Club TVA či TVArt.

Koncepcia TVA vychádza podľa prevádzkovateľa z modelu obchodných televízií v Spojených štátoch amerických, Kanade a Austrálii. Programová štruktúra televízie sa skladá z deviatich tematických okruhov, jednotlivých prezentácií v rozsahu stopáže od troch do desiatich minút a štandardných reklamných spotov. Za vysielaním stanice stojí spoločnosť Panonia Media Production, ktorá bola založená 19. septembra 2000. Licenciu na prevádzkovanie TVA získala 20. decembra 2002.