TV Joj začala nakrúcať druhú sériu seriálu Dr. Ludsky

Pôvodný seriál Dr. Ludsky sa vráti na obrazovky televízie Joj. "Druhá séria sa už vyrába, nakrúcanie odštartovalo začiatkom jari," potvrdil pre Mediálne.sk vedúci PR TV Joj Jozef Gogola.

Pokračovanie dramatického seriálu opäť vyrába produkčná spoločnosť DNA Production na čele s producentmi Petrom Bebjakom a Rasťom Šestákom. Bebjak sa spoločne s Róbertom Švedom bude znovu striedať aj na režisérskej stoličke.

Hlavnou postavou seriálu je úspešný, sebavedomý a často arogantný súdny znalec Daniel Ludsky v podaní Tomáša Maštalíra. V prvej sérii vzniklo desať častí, druhá by ich podľa informácií Mediálne.sk mala mať o niečo viac.

Nové časti seriálu Dr. Ludsky sa dostanú na obrazovky TV Joj pravdepodobne ešte tento rok. V zálohe má aj nový seriál Andyho Krausa Pod povrchom či druhú sériu sitcomu Hoď svišťom. S istotou bude na jeseň pokračovať aj denný seriál Panelák.

TV Joj začala nakrúcať druhú sériu seriálu Dr. Ludsky

Zdroj: TV Joj

"TV Joj je dlhodobým lídrom v pôvodnej slovenskej tvorbe a pôvodné seriály budú naďalej tvoriť významnú časť našej ponuky. Chýbať však nebudú ani osvedčené úspešné formáty a, samozrejme, novinky," dodal Gogola.

Dr. Ludsky bol uplynulú jar najúspešnejšou novinkou TV Joj. Priemerná sledovanosť všetkých desiatich častí dosiahla v strategickej cieľovej skupine 12-54 hodnotu 7,5 % a trhový podiel 26,3 %. Ani jedna časť nepodliezla vtedajší sezónny priemer stanice.

Joj doposiaľ tvrdila, že o ďalšom osude seriálu ešte nie je rozhodnuté. "Dr. Ludsky patril spolu s Keby bolo keby medzi najdrahšie projekty z dielne TV Joj, desať epizód stálo 850-tisíc eur," zdôvodňovala dlhšie váhanie na svojom webe.

Autormi námetu a scenárov seriálu Dr. Ludsky sú Stano Dančiak ml. a Roman Olekšák, hlavným kameramanom bol Martin Žiaran. Partnerom projektu bola automobilka BMW, dostal tiež podporu z Audiovizuálneho fondu SR. Minulé leto ho s vlastným dabingom odvysielala aj česká televízia Prima.