Trojka sa zapĺňa zahraničnými magazínmi. Je ich už sedem

Trojka sa po rozbehnutí troch pôvodných formátov vrhla aj na nákup už hotových programov zo zahraničia. Vysielanie športovej stanice Slovenskej televízie (STV) postupne obohacujú magazíny s rôznou tematikou aj krajinou pôvodu. Takýchto magazínov má Trojka už sedem.

 

Relácie Trojky STV

Vyrábané na Slovensku

Produkované v STV alebo externými dodávateľmi

• Góly-body-sekundy (STV, vysiela tiež Jednotka a Dvojka)

• Šport vo svete (STV)

• Aréna (STV)

• Odpískané (STV, tiež Jednotka a Dvojka)

• Odpískané - hokej (STV)

• Športové ozveny (STV)

Zdravo a naplno (Kuul TV)

Kométy a legendy (Oktáva)

• Športová akadémia (Oktáva)

Akvizičné magazíny

STV ich len dabuje

Goalissimo (akvizícia)

Športmánia (akvizícia)

• Športovkyňa (akvizícia)

• Svet golfu (akvizícia)

• Svet tenisu 2008 (akvizícia)

• Magazín NHL (akvizícia)

• Magazín Premier League Review (akvizícia)

 

 

Po futbalovom Goalissime a Športmánii dostávajú vlastný nadabovaný magazín aj ženy a hráči golfu či tenisu. Anglické tituly sa volajú Športovkyňa a Svet golfu, zo Švédska je privezený magazín Svet tenisu 2008.

Šestnásť relácií, ale násobne viac vysielacích časov či dní. Tituly majú nestabilné zaradenie v programovej štruktúre, nepravidelné sú aj ich reprízy. Prispôsobovať sa musia športovým prenosom.

STV divákom orientáciu v programe neuľahčuje. Programové rozpisy na webe pravidelne vypadávajú. Dnes ráno sa napríklad nedalo zistiť, čo Trojka vysiela večer.

V dennej periodicite už Trojka vysiela aj americký Magazín NHL a raz týždenne sa v štruktúre objavuje Magazín Premier League Review.

Relácií Trojky STV je po štyroch mesiacoch už šestnásť. Desať z nich kupuje alebo koprodukuje. Šéfredaktor Hlavnej redakcie športu Gabriel Kollár sľubuje stále ďalšie tituly. Viac informácií.

Posledným prírastkom v programe Trojky bol externe produkovaný magazín Športová akadémia, ktorý odštartoval rovno druhým vydaním. Vyrába ho spoločnosť Oktáva, za ktorou stojí riaditeľ obchodnej stanice TVA Pavel Gábor. Rovnaká firma s STV koprodukuje aj sériu medailónov športovcov Kométy a legendy.