Trojka nakoniec nekončí. Podľa Nižňanského to boli chodbové reči

Manažment Slovenskej televízie nakoniec nechce pozastaviť vysielanie športového kanála Trojka. Na dnešnom mimoriadnom zasadnutí to podľa agentúry TASR povedal generálny riaditeľ STV Štefan Nižňanský.

"Manažment Trojku nezastavuje," uviedol podľa TASR šéf STV. Informácie označil za "chodbové reči".  Vedenie podľa Nižňanského v súvislosti s ďalším osudom Trojky analyzuje všetky informácie súvisiace s rozpočtom a programovým konceptom na budúci rok. Podľa informácií Mediálne.sk z viacerých zdrojov vedenie televízie chcelo pozastaviť vysielanie Trojky k začiatku novembra, po zverejnení tohto zámeru sa mal stop pre športový kanál odsunúť až na december či január. Viac informácií.

Osud Trojky je pravdepodobne beztak spečaťený. Minister kultúry Daniel Krajcer oznámil zámer zúžiť počet okruhov STV na dva, športový kanál by medzi nimi figurovať nemal. Z koaličného politického spektra sa protestné hlasy voči tomuto kroku neozvali.

Budúcnosť športového okruhu bol jeden z dôvodov dnešného stretnutia rady. Kontrolný orgán sa pýtal tiež na zmluvu s Towercomom a spor s Omegou Plus.

 Nižňanský dnes na zasadnutí rady tiež podľa TASR vyjadril "dôvodné podozrenie", že manažment STV niekto odpočúva, číta e-maily a SMS správy.