Chystaný film je v úvodnej fáze príprav, tvorcovia aktuálne dávajú dohromady finančné prostriedky. Žiadosť o podporu adresovali aj düsseldorfskej filmovej nadácii NRW a čakajú na vyjadrenie, ktoré má prísť najskôr v apríli, informuje web Express.de.

Napriek tomu má už zámer urobiť film o teroristickom útoku v Charlie Hebdo reálne kontúry, producent chce snímku nakrúcať v hollywoodskom prostredí. „Hollywood je pri takýchto projektoch odvážnejší ako my,“ poznamenal M. Simon de Normier, rodák z Bonnu.

Vo filme by si mali zahrať aj „áčkové“ herecké hviezdy na čele s Halle Berry. Tej má prischnúť rola Hayat Boumeddienovej, ktorej francúzske médiá dali prívlastok najhľadanejšia žena súčasnosti.

Ide o vdovu po Amedym Coulibalym, islamskom militantovi, ktorý v Paríži zastrelil policajtku krátko po útokoch na Charlie Hebdo. S bratmi Kouachiovcami, ktorí vraždili v redakcii časopisu, sa poznali. H. Boumeddienová bola Coulibalyho komplicom, naposledy ju videli v Sýrii.

Ďalšiu z hlavných úloh by mal stvárniť Ben Kingsley, ktorý si má zahrať Bernharda Marisa, spolumajiteľa Charlie Hebdo, ktorý pri útoku 7. januára takisto prišiel o život.

K myšlienke celovečernej hranej snímky prišiel M. Simon de Normier až po čase, pôvodne zamýšľal kratší dokument, ktorý mal mať premiéru v máji na festivale v Cannes.

Napokon bude príbeh spracovaný vo väčšom a distribuovaný do kín. Spracovanie má pripomínať tvorbu amerického filmára Michaela Moora, autora kontroverzného dokumentu Fahrenheit 9/11, za ktorý v roku 2004 vyhral v Cannes Zlatú palmu.

„Diváci by mali hrôzu teroru sami pocítiť,“ hovorí pre Express.de o budúcom filme M. Simon de Normier, ktorý produkoval aj snímku Predčítač, za ktorú dostala Kate Winslet Oscara ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe.

Film o Charlie Hebdo sa má vyrábať aj v Paríži, kde v súčasnosti mimochodom platí zákaz pre filmárov nakrúcať akčné scény – používať umelé zbrane či podozrivé kostýmy. Práve v súvislosti s januárovými teroristickými útokmi v metropole Francúzska.